Oni znowu to zrobią! Kibice LKS’u Sieraków Śląski przed wyjątkową akcją.

Oni znowu to zrobią! Kibice LKS’u Sieraków Śląski przed wyjątkową akcją.

Sympatycy, zawodnicy i działacze piłkarskiego klubu, rozgrywającego swoje mecze w A-klasie Podokręgu Lublinieckiego, zapowiadają organizację drugiej edycji zbiórki złomu. Dochód ze sprzedaży surowców przeznaczony będzie na działalność klubu.

23 listopada ubiegłego roku informowaliśmy o ostatecznym bilansie pierwszej zbiórki. Mieszkańcy sołectwa, którzy znakomicie odpowiedzieli na apel sympatyków A-klasowej drużyny, dokonali rzeczy niezwykłej. Inicjatywa zakończyła się spektakularnym sukcesem!

Przypomnijmy – całodniowa zbiórka złomu, poprzedzona akcją promocyjną, odbyła się 17 listopada. Zebrano aż 10,2 ton złomu, składując go na terenie firmy AMAR z Sierakowa, produkującej urządzenia rekreacyjne. Fani LKS’u mogli również liczyć na przychylność zarządu firmy OLMET z Tarnowskich Gór, którzy zapoznali się z historią akcji i niezwykłą współpracą całej społeczności Sierakowa. W reakcji na wyjątkowe okoliczności zbiórki, początkowa kwota za kilogram surowca została… podniesiona na korzyść kibiców! W rezultacie na konto LKS’u Sieraków Śląski trafiło aż 8.200 złotych! Zbiórką zainteresowali się także reporterzy telewizyjnej Superstacji, która wyemitowała materiał w jednym z wydań wiadomości.

Dzięki wspaniałej postawie kibiców oraz hojności mieszkańców sołectwa, klub zniwelował deficyt finansowy oraz zrealizował nowe wydatki. Tuż po zakończeniu premierowej akcji fani LKS’u apelowali o dalsze gromadzenie złomu i przechowywanie go do czasu kolejnej zbiórki. Informowali też, że jeśli ktoś w tym roku chciałby pozbyć się złomu przed terminem drugiej edycji, może skontaktować się koordynatorami przedsięwzięcia. Na odzew nie trzeba było czekać zbyt długo – Mamy już pierwsze materiały, które przechowujemy. Niebawem ogłosimy datę finałowej zbiórki. Do udziału zapraszamy nie tylko mieszkańców Sierakowa ale wszystkich chętnych mieszkańców okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, że ponownie zgromadzimy dużą ilość złomu i będzie to dobre wsparcie dla naszego klubu – mówią wierni kibice LKS’u Sieraków Śląski.

Termin drugiej edycji podany zostanie na profilach: Sołectwo Sieraków Śląski, LKS Sieraków Śląski oraz Lubliniecki.pl w portalu społecznościowym Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.