ORZEŁ CUP – piłkarska wizytówka Pawonkowa! Za nami kolejna edycja prestiżowego turnieju

ORZEŁ CUP – piłkarska wizytówka Pawonkowa! Za nami kolejna edycja prestiżowego turnieju

Po dwunastej edycji Ogólnopolskiego Turnieju “Orzeł Cup” możemy powiedzieć, że jesteśmy w czołówce organizatorów turniejowych na poziomie województwa śląskiego a może i w skali całego kraju – przyznał główny organizator imprezy, Szymon Mlynek.

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, rozpoczęta w ostatnich dniach listopada kolejna odsłona turnieju, przyciągnęła uwagę wielu klubów, dostarczyła ogromnej dawki emocji i ponownie wypromowała Pawonków.

W tym roku rozgrywki toczyły się w siedmiu kategoriach wiekowych. 20 listopada swoje zmagania rozpoczęły “Skrzaty”. W gronie ośmiu zespołów najlepiej spisała się drużyna Athletic Ozimek II. Następnego dnia, na parkiet hali sportowej w Pawonkowie wybiegły “Żaki” – i tutaj rywalizowało osiem drużyn, a na pierwszej pozycji zawody ukończyli piłkarze F.A Opole. Co ciekawe, najlepszym zawodnikiem turnieju “Żaków” okazała się… dziewczyna, Anastazja Chmura reprezentująca drużynę Athletic Ozimek.

Grudniowa kontynuacja 12 edycji rozpoczęła się od zmagań w kategorii “Orlik”. Do Pawonkowa przyjechało 12 ekip – zarówno z najbliższej okolicy, jak i Częstochowy, Piekar Śląskich, Katowic (GKS) czy Gardawic (dzielnica Orzesza). W silnie obsadzonym turnieju “Orlików” zwyciężył częstochowski Raków. 6 grudnia odbyły się rozgrywki dziesięciu zespołów z kategorii “Młodzik”. Tego dnia bardzo dobrze poradziła sobie ekipa Orła Pawonków, która dopiero w finale uległa GKS-owi Katowice. Na trzecim miejscu turniej zakończył Znicz Kłobuck.

Kolejnych 12 drużyn mierzyło się w rywalizacji trampkarzy. 12 grudnia najlepiej spisali się zawodnicy Akademii Sportowej II Lubliniec, pokonując w decydującym starciu ekipę gospodarzy. Trzecią pozycję zajęła drużyna UKS-u Strzybnica. 13 grudnia, spośród 5 drużyn z kategorii Junior Młodszy po pierwsze miejsce miejsce sięgnęli piłkarze Orła Pawonków, którzy okazali się lepsi m.in. od dwóch drużyn wystawionych przez Raków Częstochowa.

20 grudnia, w ostatniej odsłonie edycji 2020, na parkiet wybiegli seniorzy. Rywalizację 19-tu drużyn zakończył dramatyczny finał, w którym ekipa “Dirty Dancing” – złożona z zawodników z kilku różnych miejscowości – pokonała 3:2 w rzutach karnych zespół “FC Ulani” zbudowany na takich samych zasadach jak ich rywale. Trzecią pozycję zajęły “Pędzące Atomówki”.

Tegoroczna edycja turnieju “Orzeł Cup” ponownie zakończyła się sukcesem organizatorów i wpisała się w bogatą tradycję dotychczasowych rozgrywek. We wszystkich dwunastu edycjach wzięło udział aż 1 408 drużyn oraz ponad 15 tysięcy zawodników i zawodniczek – Cykliczne turnieje Orzeł Cup to nie tylko rozgrywki halowe ale również turnieje organizowane na boisku Orlik, na boisku pełnowymiarowym, a nawet turnieje nocne – wymienia Szymon Mlynek, dziękując wszystkim współtwórcom przedsięwzięcia i drużynom, które w tym roku zawitały do Pawonkowa.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE, PODSUMOWANIA, WYNIKI i ZDJĘCIA znajdziecie na profilu Orła Pawonków w portalu Facebook: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.