OSP Lubliniec zaprasza do udziału w akcji “Znicz Pamięci dla Bohaterów” [1 listopada godz. 18:00 Cmentarz Wojskowy]

OSP Lubliniec zaprasza do udziału w akcji “Znicz Pamięci dla Bohaterów” [1 listopada godz. 18:00 Cmentarz Wojskowy]

1 listopada o godzinie 18:00 na Cmentarzu Wojskowym, w trakcie Uroczystości Wszystkich Świętych, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu przeprowadzą coroczną akcję “Znicz Pamięci dla Bohaterów”.

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszają społeczność miasta.

W piątek 22 października mali druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Lubliniec udali się na teren nekropolii aby uporządkować kwatery i alejki.

Inicjatywa Dziecięcej Drużyny Pożarniczej jest kontynuacją niedawnych prac przeprowadzonych na terenie cmentarza przez najstarszych członków jednostki, harcerzy z Hufca ZHP Lubliniec, przedstawicieli Stowarzyszenia Żołnierzy Wojsk Specjalnych “Zjednoczeni Zwyciężymy”, Parafii Wojskowej w Lublińcu, Stowarzyszenia Lubliniecki.pl oraz przez część samorządowców.

Piątkowe działanie koordynowane przez dh Weronikę Maniurę – opiekunkę Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, rozpoczęło się pogadanką na temat historii Cmentarza Wojskowego. Następnie mali strażacy zabrali się to wytężonej pracy. Wspólne porządkowanie obiektu miało związek zarówno ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, jak i Narodowym Świętem Niepodległości przypadającym na dzień 11 listopada.

To jednocześnie kultywowanie tradycji, budowanie patriotyzmu oraz kształtowanie obywatelskiej postawy od najmłodszych lat – podkreśla dh Mateusz Kmieć, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu.

“Znicz Pamięci dla Bohaterów”

Akcja organizowana przez OSP Lubliniec polega na rozstawieniu białych i czerwonych zniczy na kwaterach. Tworzy to nie tylko wspaniały symbol pamięci o Walczących ale również niesamowitą scenerię. To wyraz hołdu dla polskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny w roku 1939 oraz dla wszystkich spoczywających na Cmentarzu Wojskowym.

Po raz trzeci z rzędu organizujemy akcję “Znicz Pamięci dla Bohaterów”, nie tylko w święta państwowe, ale również w Dniu Wszystkich Świętych. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą jak największej ilości zniczy w kolorze białym lub czerwonym – zachęcają lublinieccy strażacy na oficjalnym profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Warto zapamiętać: 1 listopada, godzina 18:00

.

“Znicz Pamięci dla Bohaterów” 2020, czytaj TUTAJ:

Cmentarz Wojskowy w Lublińcu piękniejszy niż zwykle. Strażacy, harcerze i wojskowi zapalili znicze na grobach Bohaterów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.