OSP Sieraków Śląski i Urząd Gminy Pawonków zrealizują projekty lokalne dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

OSP Sieraków Śląski i Urząd Gminy Pawonków zrealizują projekty lokalne dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Najbliższe miesiące przyniosą pozytywne zmiany w powiecie lublinieckim! Dzięki grantom z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie sołectw Skrzydłowice i Gwoździany staną nowe lampy solarne, zaś w Sierakowie Śląskim strażacy zorganizują szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Projekty z gmin Ciasna i Pawonków zostały wybrane spośród 182 zgłoszeń w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Właśnie zakończyła się jego III edycja. Wśród laureatów znalazły się gminy Ciasna i Pawonków.

Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Sierakowa Śląskiego trafi nowoczesny defibrylator AED z zewnętrzną kapsułą, a dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty dla mieszkańców z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy.

Z kolei dofinansowanie dla Urzędu Gminy Pawonków zostanie przeznaczone na nowe lampy solarne w sołectwach Skrzydłowice i Gwoździany. Projekt rozwiąże problem braku oświetlenia ulicznego, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo lampy są ekologicznym rozwiązaniem na długie lata.

To kolejne projekty realizowane w ramach “WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie Śląska. Dzięki wsparciu PSE dzieci, młodzież, seniorzy oraz lokalni działacze społeczni z województwa mieli m.in. okazję uczestniczyć w szkoleniach z zakresu pomocy dzieciom z cukrzycą czy warsztatach z robotyki – Tylko w tym roku dofinansowano 11 projektów z województwa śląskiego o łącznej sumie prawie 350 tys. złotych – podsumowała Karolina Obajtek z Propsy PR Non For Profit Sp. z o.o.

Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – mówi Rafał Jaros z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE – Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie lublinieckim – dodał.

Przypomnijmy, że do 2028 roku Polskie Sieci Elektroenergetyczne zamierzają wybudować nową linię wysokiego napięcia, 400 kV z Trębaczewa do miejscowości Wielopole. Inwestycja celu publicznego, która będzie miała kluczowe znaczenie dla zwiększenia pewności zasilania południowej Polski, zrealizowana zostanie m.in. w północno – zachodniej części powiatu lublinieckiego, w gminach Pawonków i Ciasna. Szczegóły poniżej:

Nie tylko rurociąg Boronów – Trzebinia. Kolejna, wielka inwestycja przetnie dwie gminy w powiecie lublinieckim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.