Ostre granie w Lublińcu! Zespół BlackLight wystąpi w Pubie Czarny Kot [14.05. sobota, godz. 20:00]

Ostre granie w Lublińcu! Zespół BlackLight wystąpi w Pubie Czarny Kot [14.05. sobota, godz. 20:00]

Koncerty organizowane w lublinieckim Pubie “Czarny Kot” cieszą się coraz większym uznaniem mieszkańców – zwłaszcza tych, którzy poszukują ambitnego i autorskiego grania. Oto kolejna, bardzo interesująca propozycja!

Już w najbliższą sobotę w Pubie “Czarny Kot” wystąpi rockowa formacja BlackLight. Muzycy z Krakowa promują właśnie swoją najnowszą płytę “River of Time”. 

Wydarzenie poprzedzone zostanie koncertem lublinieckiego zespołu rockowego Black4eyes!

Zespół BlackLight założony został w 2019 roku z inicjatywy Macieja Majewskiego. Progresywno-metalowy kierunek obrany przez artystów bazuje na brzmieniach, które dla członków zespołu są ważnym i wspólnym wyznacznikiem. Dzięki temu w domowym studio szybko powstał materiał na debiutancką płytę pt. “Following the future”. Wprowadzenie przez zespół korekt aranżacyjnych zaowocowało nagraniem płyty w Studio 13 oraz Studio Centrum w Krakowie. Nośnik CD ukazał się nakładem krakowskiego wydawnictwa Lynx.

Kompozycje znalazły uznanie w gronie słuchaczy i recenzentów. W efekcie, zespół otrzymał zaproszenie do udziału w audycji “Makakofonia” Piotra Szarłackiego na antenie Antyradia. Członkowie zespołu opowiadali o tym jak powstał materiał na płytę oraz jakie emocje towarzyszyły pracy w studio. Zagrali również koncert na żywo.

Utwory pochodzące z płyty “Following the future” znalazły się na listach przebojów rozgłośni internetowych, m.in. Radia Wnet.

Po wydaniu pierwszej płyty grupa BlackLight zagrała duże koncerty w Przemyślu i Krakowie, a także kilka mniejszych – wszystkie spotkały się z pozytywnym odbiorem.

W 2021 roku zespół wszedł do Studia 07 w Tarnowie z materiałem na drugą płytę pod nazwą “River of Time”, wydaną przez Metal Rock Promotion 25 lutego 2022 roku. Obecnie muzycy, w ramach promocji nowej płyty, doskonale spisują się na licznych koncertach w Polsce. Jak będzie w Lublińcu?

Zapraszamy do Pubu “Czarny Kot” (Rynek Główny) w sobotę 14 maja. Start o godzinie 20:00. Wstęp wolny!

Skład zespołu:
Marcin Kocielski – śpiew
Maciej Majewski – gitary, śpiew, backing vocal
Robert Kurzyński – gitary, solo git.
Tomasz Szydło – bas
Jan Krawczyk – perkusja

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.