Patriotyczny “Kazik”. Uczniowie aktywnie świętują Niepodległość!

Patriotyczny “Kazik”. Uczniowie aktywnie świętują Niepodległość!

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu przygotowała dla swoich kolegów Zaduszki Poetyckie. W związku z rocznicą wolontariusze z lublinieckiego “Kazika” odwiedzają przedszkolaków. W piątek odbędzie się konkurs wiedzy nawiązujący do tematyki niepodległościowej.

Zaduszki Poetyckie nawiązywały m.in. do losów pokoleń uczestniczących w walkach o Niepodległość – Naszym celem było zbudowanie atmosfery powagi i zadumy nad tym, co tracimy i nad tym, co zyskujemy, nad poezją powstałą w najtrudniejszych dla Polaków chwilach. To spotkanie zadedykowaliśmy tym, których już z nami nie ma, a życie swoje poświęcili walce o wolną Polskę w I i II wojnie światowej oraz w latach komunizmu – podkreślały koordynatorki przedsięwzięcia, Katarzyna Myrcik oraz Alina Lipowska. Na scenie wystąpili recytatorzy: Nikola Zając i Aleksandra Gruszczyńska z 1TI, Paweł Chrost i Mateusz Brol z 2TI, Klaudia Rubiś i Jakub Drewek z 3LO. Program urozmaiciły występy muzycznych talentów. Wystąpili: Jakub Podgrodzki z 2TI i Jacek Biela z 4TB, Łukasz Kosytorz z 2LO, Daria Wańczyk z 3LO.

 * * *

W ramach akcji “Kaziki czytają” grupa wolontariuszek z ZSOT przygotowała zajęcia edukacyjne dla młodszych koleżanek i kolegów z Przedszkola Integracyjnego nr 3, udowadniając, że o Ojczyźnie i Niepodległości można rozmawiać nawet z kilkuletnimi dziećmi – Dziękuję niezawodnym ekipom z 2TL i 2LO, a pani Klimczyk za opiekę nad uczniami. Zapraszam chętne osoby z pierwszych klas do przyłączenia się do naszej akcji. W tym miesiącu planujemy jeszcze wyjście do Przedszkola nr 8 i odwiedziny Przedszkolaków z “Trójki” w naszej szkole – zapowiada Iwona Wosik, opiekun Klubu Czytelniczego.

 * * *

W lublinieckim “Kaziku” 9 listopada odbędzie się Konkurs Wiedzy “Polska Niepodległa”, zorganizowany w związku z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.