Pawonków: Wszyscy razem dla Ani!

Pawonków: Wszyscy razem dla Ani!

W niedzielę, w Świetlicy Środowiskowej “Dziupla” odbyła się impreza charytatywna pod nazwą “Piknik dla Ani”. Celem inicjatywy było wsparcie i pomoc w walce z ciężką chorobą nowotworową, która dotknęła jedną z mieszkanek Pawonkowa. Frekwencja i zaangażowanie lokalnej społeczności w przebieg akcji przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów!

Tłumy mieszkańców podziwiały występy przedszkolaków oraz zespołu tanecznego “Talencik”. Najmłodsi uczestnicy pikniku wzięli udział w licznych animacjach i konkursach. Nie zabrakło chętnych do artystycznego pomalowania twarzy. Wielkim powodzeniem cieszyła się przepyszna wata cukrowa. Organizatorzy zadbali również o ciasto, kawę i herbatę.

Wolontariusze prowadzili intensywną sprzedaż cegiełek. Każdy mieszkaniec, który przyłączył się do zbiórki pieniędzy, otrzymał pamiątkowy wisiorek lub przypinkę – “koniczynkę nadziei”. Fantastycznie przebiegły licytacje. Wśród fantów znalazły się m.in. bony i talony ufundowane przez przedsiębiorców z całej okolicy oraz wyroby rękodzieła. Mieszkańcy nie żałowali grosza – każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wylicytowane kwoty najdroższych fantów sięgały nawet 350 złotych!

Niedzielna akcja to efekt skutecznej współpracy całego środowiska Pawonkowa, zjednoczonego w walce z problemami zdrowotnymi Ani. Inicjatorami przedsięwzięcia były: Rada Pedagogiczna Przedszkola im. Pluszowego Misia w Pawonkowie, Rada Rodziców oraz rodzice przedszkolaków. Przygotowania wsparli: Sołtys i Rada Sołecka, Urząd Gminy Pawonków oraz Proboszcz parafii w Pawonkowie.

Dziękuję wszystkim instytucjom, darczyńcom i osobom prywatnym. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Mamy nadzieję, że środki zebrane w trakcie “Pikniku dla Ani”, pomogą naszej mieszkance w powrocie do zdrowia – powiedziała Małgorzata Pech, jedna z głównych koordynatorek akcji – Mali i duzi mieszkańcy Pawonkowa udowodnili, że potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach. Nie zapomnieli o wrażliwości. To piękne i ważne dla nas wszystkich – dodała p.o. dyrektora Przedszkola Pluszowego Misia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.