Pięciu pijanych rowerzystów w czterech gminach powiatu lublinieckiego. Rekordzista z ponad trzema promilami!

Pięciu pijanych rowerzystów w czterech gminach powiatu lublinieckiego. Rekordzista z ponad trzema promilami!

“Pięciu nietrzeźwych kierujących rowerami zatrzymali lublinieccy policjanci w ciągu ubiegłego tygodnia. Większość z nich w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu” – poinformowano w poniedziałek 30 stycznia na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

“Rekordzista” zatrzymany został w środę 25.01. na ulicy Żeromskiego w Lublińcu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kolejne nietrzeźwe osoby poruszające się rowerami wpadły na ul. Częstochowskiej w Lublińcu (mieszkaniec woj. opolskiego z 2 promilami), w Herbach na ul. Lublinieckiej. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem, ponieważ na każdego z nich został sporządzony wniosek o ukaranie. Nietrzeźwych rowerzystów zatrzymano również w Glinicy na ul. Mlecznej (2 promile, mandat 2500 złotych) oraz w Boronowie na ul. Poznańskiej (57-latek z jednym promilem).

“Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości” – podkreśla mł. asp. Ewelina Paruzel, oficer prasowy KPP w Lublińcu.

Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila – mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila – mandat w kwocie 2500 zł

“Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!” – czytamy na stronie lublinieckiej komendy.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl

Zdjęcie: KPP Lubliniec [archiwum 2018]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.