Pierwsi medycy w województwie śląskim przyjęli szczepionkę przeciwko wirusowi Sars-Cov-2

Pierwsi medycy w województwie śląskim przyjęli szczepionkę przeciwko wirusowi Sars-Cov-2

W niedzielę, w całej Polsce, w tym również w naszym regionie, ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie z racji swoich zawodowych obowiązków.

Jako pierwsza osoba w naszym w województwie szczepionkę przyjęła dr Dorota Blat ze szpitala MSWiA w Katowicach. Jak podkreśla lekarka, zdecydowała się na taki krok po to, by czuć się bezpiecznie, nie czuć się zagrożoną i aby bezpieczna była jej rodzina – Obawiać się musimy choroby, a nie szczepionki – zaznacza dr Dorota Blat.

Jako drugi zaszczepił się wczoraj lekarz naczelny szpitala MSWiA dr Paweł Mieszczański, a następnie lekarz chorób zakaźnych prof. Włodzimierz Mazur oraz dyrektor placówki dr Piotr Grazda.

W sumie, w niedzielę, w województwie śląskim zaszczepiło się blisko 190 osób – 115 w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej, 50 w katowickim szpitalu MSWiA oraz po 10 pracowników szpitali w Częstochowie i Raciborzu. Akcja będzie kontynowania w następnych dniach, a placówki niebawem otrzymają kolejne szczepionki.

Szczepienia przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Właśnie dlatego informacje o jej przebiegu zamieszczane są na bieżąco na stronie gov.pl/szczepimysie. Znaleźć można tutaj najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Szczepienia przeciwko Sars-Cov-2 również w Lublińcu. Kto zostanie objęty programem?

Na podstawie / zdjęcie: Biuro prasowe Wojewody Śląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.