PILNE! Marek Augustyn złożył rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego w Lublińcu

PILNE! Marek Augustyn złożył rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego w Lublińcu

We wtorek 14 marca Marek Augustyn – dyrektor Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej skierował do Zarządu Powiatu w Lublińcu wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Od maja 2019 roku już trzykrotnie dochodziło do zmian na stanowisku dyrektora lublinieckiego Szpitala.   

Marek Augustyn pełni funkcję dyrektora od 14 grudnia 2022 roku. Wcześniej, bo od 1 lipca 2022, zarządzaniem SP ZOZ, pełnił obowiązki dyrektora placówki po rezygnacji Włodzimierza Charchuły. Był jedynym kandydatem w konkursie rozpisanym przez Zarząd Powiatu w Lublińcu.

Marek Augustyn, zanim podjął pracę w Lublińcu, był dyrektorem SP ZOZ w Wieluniu i przychodni rejonowej w Koniecpolu. Wcześniej pełnił funkcję wicedyrektora Departamentu Obsługi Pacjenta w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie oraz funkcję naczelnika Wydziału Organizacyjnego Kadr i Szkoleń w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Katowicach.

Informacja o rezygnacji wpłynęła do nas wczoraj, więc nie mogły jeszcze zapaść żadne decyzje Zarządu Powiatu – podkreślił w korespondencji z Lublinieckim.pl wicestarosta lubliniecki, Tadeusz Konina. Z kolei starosta lubliniecki Joachim Smyła zapowiedział, że obrady Zarządu Powiatu nad wnioskiem dyr. Marka Augustyna odbędą się w przyszłym tygodniu.

Do tematu powrócimy… 

Według danych z listopada 2022 zadłużenie Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu sięgało około 51 milionów złotych. Do końca sierpnia 2022 SP ZOZ zanotował stratę na poziomie około 8 milionów – to tyle, ile w całym 2021 roku. Środki przeznaczane przez NFZ w aż 98 procentach pokrywają wynagrodzenia dla personelu. 

Czytaj również:

Tomasz Piechniczek rezygnuje z funkcji Dyrektora SP ZOZ Lubliniec. Znamy powody decyzji.

Włodzimierz Charchuła zrezygnował z funkcji dyrektora lublinieckiego SP ZOZ. Zaważył “nieskuteczny plan naprawczy”?

Winni internauci?! Dyrektor SP ZOZ Lubliniec o przyczynach wypowiedzeń na Oddziale Chorób Wewnętrznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.