Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie pustostanów na terenie Lublińca!

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie pustostanów na terenie Lublińca!

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie budynku mieszczącego się w Lublińcu przy ulicy Plebiscytowej. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie pożaru pustostanu przy ulicy Dębowej w Lublińcu – poinformowano na oficjalnej stronie lublinieckiej komendy.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W piątek 21 maja, kilka minut przed godziną 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku znajdującego się przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. Jeszcze w trakcie akcji gaśniczej, prowadzonej przez strażaków, w rejonie zdarzenia mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat, którzy mogli mieć związek z zaprószeniem ognia. Zostali oni doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu i osadzeni w policyjnym areszcie.

Czynności przeprowadzone w sprawie pożaru na ulicy Plebiscytowej pozwoliły na postawienie zatrzymanemu 33-latkowi zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dzięki pracy lublinieckich kryminalnych zatrzymany mieszkaniec Lublińca odpowie również za spowodowanie pożaru budynku przy ulicy Dębowej w Lublińcu, do którego doszło w dniu 8 maja bieżącego roku – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

[na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl / zdjęcie: OSP Lubliniec]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.