Podsumowanie akcji ZNICZ

Podsumowanie akcji ZNICZ

Wczoraj (02.11.2016) o 22.00 zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2016. Przez sześć dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Na terenie powiatu lublinieckiego, nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Niestety nie zabrakło kierujących, którzy zlekceważyli ostrzeżenia o częstych kontrolach i apele o ostrożność.

Akcja ZNICZ 2016 trwała od 6.00 w piątek 28 października do 22.00 w środę 2 listopada. Jak co roku, w działania zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów lublinieckiej komendy. Mundurowi czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.  Policjantów wspomagali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

W trakcie tegorocznego, wyjątkowo długiego weekendu, na drogach powiatu odnotowano 14 kolizji. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym pod wpływem alkoholu. W minionym roku odnotowano 10 kolizji i a na jazdę ” z promilami” zdecydowały się 3 osoby.

Niezmiennie, niepokojącym zjawiskiem jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Niejednokrotnie kierowcy po zakrapianym obiedzie, czy kolacji, podróżują z całą swoją rodziną, która zgadza się na to, że pijany za kierownicą naraża ich życie i zdrowie, stanowi też zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jako pasażerowie i świadkowie nie bądźmy obojętni i nie tolerujmy takich sytuacji! Nie pozwalajmy osobom po alkoholu zasiadać za kierownicą.

KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.