Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów sanitarnych. Wzrost liczby pouczeń i mandatów w POWIECIE LUBLINIECKIM

Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów sanitarnych. Wzrost liczby pouczeń i mandatów w POWIECIE LUBLINIECKIM

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przypominają, że obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w dalszym ciągu zobowiązują mieszkańców do zakrywania ust i nosa.

Niestety wciąż zdarzają się osoby, które o tym zapominają lub lekceważą obowiązujące przepisy – czytamy na oficjalnej stronie KPP. Dlatego mundurowi wraz z przedstawicielami służb sanitarnych prowadzą na terenie powiatu kontrolę placówek handlowych oraz środków transportu zbiorowego biorąc pod uwagę fakt, że liczba zakażeń w naszych gminach wędruje w górę.

W ostatnim czasie stróże prawa prowadzili serię kontroli środków transportu publicznego oraz placówek handlowych na terenie Lublińca. W czynnościach towarzyszyli im inspektorzy z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Lublińcu – Wszystko po to, aby zweryfikować czy klienci w sklepach i podróżujący stosują się do obowiązujących przepisów i pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób – wyjaśnia asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W trakcie kontroli policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń, jednak wobec osób, które w rażący sposób lekceważą przepisy wyciągane są konsekwencje prawne.

Tylko w okresie od 1 do 9 listopada w powiecie lublinieckim zastosowano: 58 pouczeń oraz 30 mandatów karnych. Dla porównania, w pierwszych dziewięciu dniach października było to znacznie mniej, bo 10 pouczeń, 3 mandaty karne lecz skierowano przy tym jeden wniosek do sądu. Taki wniosek stosuje się najczęściej po odmowie przyjęcia mandatu.

Mundurowi zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu lublinieckiego podobnych kontroli będzie więcej. Policjanci i pracownicy Inspektoratu Sanitarnego w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Apelujemy o rozwagę i rozsądek! – podkreślają mundurowi na stronie lublinieckiej KPP.

STATYSTYKA szczepień w gminach powiatu lublinieckiego: TUTAJ

STATYSTYKI dotyczące liczby zakażeń m.in. w gminach powiatu lublinieckiego: TUTAJ


Stan na 18.11.2021

Zdjęcie: KPP Lubliniec

 1. “Wszystko po to, aby zweryfikować czy klienci w sklepach i podróżujący stosują się do obowiązujących przepisów” -może szanowni stróże prawa zaczęli by od sprawdzenia czy pracownicy sklepów przestrzegają przepisów. W większości sklepów sprzedający bez masek ajezeli jest maska to pod brodą. Pojemniki na płyny dezynfekcyjne puste lub z czymś co raczej wodę przypomina.(biedronka na Stalmacha). Dystans w marketach można utrzymać o 6 rano lub po 20 tej.

  Odpowiedz
 2. Można odnieść wrażenie, że przepisy sanitarne nie są egzekwowane całkowicie. Sytuacją najbardziej naganną wydaję się brak maseczek w lublinieckich aptekach i przychodniach. Potem trzeba by ,,pogonić ,, rzeźników, personel spożywczaków, gastronomię… pytanie kogo jeszcze?
  Wychodzi na to, że brak maseczki to obecnie akcent wolności.

  Odpowiedz
 3. Zgadzam się z p. Agatą i chciałabym dowiedzieć się, jakie placówki zostały skontrolowane, bo w każdej i obsługa i klienci w większości obostrzeń nie przestrzegają. Podobnie w pociągach – raz widziałam patrol, który przeszedł raźnym krokiem nie patrząc na boki i nie zauważył maseczek na brodach i pod nosem.

  Odpowiedz
 4. Panie Werner. Co z tego, że szanowna Policja robi swoje?, po co statystyki GUS? Po co Pan pisze to co pisze? skoro wciąż zamieszczacie destrukcje Pani Heleny. Po co w takim razie kontrole Policji? Z perspektywy Księżyca, to co robicie na lubliniecki.pl to się nie trzyma kupy! Proszę tylko nie wmawiać że to demokracja. To anarchia albo co gorszego, jakaś… schizofrenia?

  Odpowiedz
 5. Zacytuję Panią Helenę, z 21.11.2021, czyli niedawno, na tym samym portalu: lubliniecki.pl, drugi akapit: “Co wyróżnia operację covid-19 spośród innych, już realizowanych etapów, trwającego od lat – przewrotu cywilizacyjnego? Wyróżnia ją wielka “innowacyjność” i kompleksowość! Ruch aborcyjny, genderowy, równościowy, ekologizm, transhumanizm – wszystkie mające na celu depopulację świata!” . Moje pytanie: jak się to ma do Pana (powracającego) artykułu? Po co działania Policji? Po co statystyki? Po co medycy? Po co … Po co… Po co…, skoro Pani Helena i Pan Adamz jedynie słuszną racja, są bardziej świadomi i wiedzą lepiej, wszystko w jeden koszyk mieszając. Po co Panie Julianie Pan to pisze i zamieszcza?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.