Policjanci z Lublińca i Tarnowskich Gór udaremnili kradzież infrastruktury kolejowej. Pięć osób w areszcie

Policjanci z Lublińca i Tarnowskich Gór udaremnili kradzież infrastruktury kolejowej. Pięć osób w areszcie

Jak poinformowano na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji: policjanci z Lublińca wraz z policjantami z Tarnowskich Gór zatrzymali 5 sprawców kradzieży elementów infrastruktury kolejowej z terenu składowiska przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu – W momencie zatrzymania w pojedzie należącym do przestępców mundurowi ujawnili fragmenty szyn kolejowych o wartości 1,7 tys. złotych. Skradziony łup miał trafić do skupu złomu – czytamy na stronie KPP Lubliniec.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał informację o podejrzanych pojazdach zaparkowanych w pobliżu składowiska w minioną niedzielę, około godziny 18.30. Najbliżej wskazanego miejsca służbę tego dnia pełnił patrol złożony z dzielnicowych i to właśnie oni jako pierwsi zjawili się na miejscu interwencji.

Na widok zbliżającego się radiowozu grupa osób przebywających w rejonie składowiska rzuciła się do ucieczki. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Bytomia w wieku 33 i 38 lat. W samochodzie zatrzymanych policjanci ujawnili skradzione elementy infrastruktury kolejowej o wartości 1,7 tys. złotych – podsumowuje asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

O kradzieży w Lublińcu natychmiast poinformowane zostały sąsiednie jednostki Policji. Jeszcze tego samego wieczora policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali trzy pozostałe osoby biorące udział w kradzieży elementów infrastruktury kolejowej – to również mieszkańcy Bytomia, którzy podobnie jak ich poprzednicy trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje KPP Lubliniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.