Pomimo pandemii Mażoretki z Ciasnej nadal w znakomitej formie! Kolejny sukces, tym razem w konkursie online

Pomimo pandemii Mażoretki z Ciasnej nadal w znakomitej formie! Kolejny sukces, tym razem w konkursie online

Pandemia nie przeszkodziła utytułowanym Mażoretkom “Copacabana” w powiększeniu bogatej kolekcji medali. Dziewczęta wzięły udział w konkursie “I Online Międzynarodowy Grand Prix Mażoretek”. Imprezę, dzięki łączom internetowym, zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Mażoretek [Majorettes International Association]

Celem konkursu było sprawdzenie aktualnej formy, zmotywowanie i zintegrowanie zespołów z całej Europy, które od wielu miesięcy nie mają możliwości rywalizowania w tradycyjnym wydaniu.

Udziałem w “I Online Międzynarodowy Grand Prix Mażoretek” tancerki z Ciasnej podkreśliły, że wciąż zaliczają się do ścisłej czołówki na Starym Kontynencie. Na konto Copacabany trafiły kolejne medale:

I miejsce w kategorii: large groups classic baton youth
I miejsce w kategorii: large groups classic baton teen
I miejsce w kategorii: small groups flag teen
I miejsce w kategorii: solo flag adults – Karolina Dudzik
I miejsce w kategorii: solo flag teen – Emilia Stanosek
I miejsce w kategorii: solo pompom teen – Milena Reska
II miejsce w kategorii: medium groups flag teen
II miejsce w kategorii: duo/trio flag teen – Milena Reska, Julia Zajonc, Kinga Majchrzak
III miejsce w kategorii: small groups pompom teen

Mażoretki z Ciasnej działają i trenują przy tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury. Początki grupy sięgają 2000 roku, ale wówczas, po kilku miesiącach zajęć, zespół przestał istnieć. W sierpniu 2003 roku Małgorzata Prowda – ówczesna saksofonistka Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Ciasnej – podjęła próbę reaktywacji grupy. Był to strzał w dziesiątkę i dzisiaj, po wielu latach sumiennych treningów, obok Młodzieżowej Orkiestry Dętej Copacabana jest artystyczną wizytówką gminy Ciasna, gromadząc w swoich gablotach liczne trofea wywalczone w największych imprezach o randze krajowej i międzynarodowej.

Pomimo utrudnień wynikających z pandemii koronawirusa, artystki… pracują nad kolejnymi układami choreograficznymi, komunikując się za pomocą internetu.

zdjęcie: archiwum 05/2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.