Ponad 2 tysiące sadzonek! Udana akcja zainicjowana przez Nadleśnictwo i radnych Forum Samorządu Lublinieckiego

Ponad 2 tysiące sadzonek! Udana akcja zainicjowana przez Nadleśnictwo i radnych Forum Samorządu Lublinieckiego

W minioną sobotę, w kompleksie “Łopian” położonym na zachód od Lublińca, zorganizowano akcję pod hasłem “Łączy nas las”. W ramach przedsięwzięcia zainicjowanego przez Nadleśnictwo Lubliniec oraz członków klubu radnych Forum Samorządu Lublinieckiego, posadzono ponad 2 tysiące sztuk młodych sosen.

Do udziału w akcji, propagowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, zaproszono przedstawicieli różnych instytucji i środowisk m. in. policji, straży pożarnej, nauczycieli, przedsiębiorców, związków zawodowych, organizacji społecznej “Eko-Zaradni”, jak również młodzież i dzieci z rodzicami.

Interpelacje, pisma, dyskusje i wnioski są ważne. My dołączamy do tego jeszcze konkretne działania. Celem akcji było nie tylko posadzenie konkretnej ilości drzew, ale również zapoznanie się z funkcją społeczną, przyrodniczą i gospodarczą naszych lublinieckich lasów, przedstawioną przez leśniczych – podkreśla Jan Springwald, przewodniczący klubu Forum Samorządu Lublinieckiego.

Jest to akcja, którą będziemy kontynuować cyklicznie, mam nadzieję, że już bez ograniczeń epidemiologicznych na szerszą skalę, do czego wszystkich już teraz zapraszamy – dodał Jan Springwald, wymieniając na profilu w portalu społecznościowym Facebook pozostałych członków klubu w osobach: Agnieszka Hanszla, Franciszek Wróbel, Damian Włodarczyk i Danuta Jelonek oraz radnego Rady Powiatu w Lublińcu, Jerzego Orszulaka [PiS].

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Lubliniec za dobrą organizację, oraz wszystkim uczestnikom za niezawodną obecność i świetną atmosferę – komentuje radny Jan Springwald.

Chętnych do udziału w sobotniej akcji sadzenia drzewek było znacznie więcej, jednak ze względu na obostrzenia epidemiczne organizatorzy zmuszeni byli zminimalizować ilość uczestników. Jak podkreślają, wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi – na wolnym powietrzu i w małych grupach.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe materiały edukacyjne ufundowane przez Nadleśnictwo Lubliniec.

To nie pierwsza w ostatnich miesiącach akcja związana z ochroną przyrody w powiecie lublinieckim, m.in. w rejonie lasów. O niedawnych inicjatywach przeczytacie poniżej:

zdjęcia: Jan Springwald, prof. Facebook

“Las potrzebuje nas” [sierpień 2020]

LUBLINIEC. Mieszkańcy sprzątali okoliczne lasy. Wspaniała inicjatywa i… zatrważająca skala zanieczyszczeń!

.

Sprzątanie odpadów w lublinieckiej dzielnicy Kokotek [wrzesień 2020]

Mieszkańcy sprzątali odpady w lublinieckiej dzielnicy Kokotek. Sytuacja w tutejszych lasach… przeraża! [ZDJĘCIA]

.

“Operacja Czysta Rzeka” w gminie Woźniki [kwiecień 2021]

Kontenery pełne śmieci! Wolontariusze z gminy Woźniki porządkują koryta oraz najbliższe otoczenie lokalnych rzek

  1. Jakoś mnie nie dziwi brak pseudoekologów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.