Ponad 36 milionów na nowe pawilony w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Kochcicach. List intencyjny podpisany!

Ponad 36 milionów na nowe pawilony w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Kochcicach. List intencyjny podpisany!

W środę w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy nowych obiektów na terenie Szpitala Rehabilitacyjnego w Kochicach.

W wydarzeniu wzięli udział: poseł Ziemi Lublinieckiej – Andrzej Gawron, wicemarszałek województwa śląskiego – Wojciech Kałuża, wójt gminy Kochanowice – Ireneusz Czech, dyrektor Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowego w Piekarach Śląskich – Elżbieta Jabłońska oraz radni Sejmiku Województwa Śląskiego: Alina Nowak, Jadwiga Baczyńska, Dariusz Iskanin i Rafał Kandziora.

Zadanie wyartykułowane w liście intencyjnym niebawem wprowadzone zostanie do budżetu województwa śląskiego. Koszt inwestycji to 36,6 mln złotych.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest poseł Andrzej Gawron, który w swoim wystąpieniu wskazał na doskonałą współpracę z zarządem i marszałkiem województwa śląskiego – Jakubem Chełstowskim.

To dobra wola zarządu województwa i pana Marszałka pozwoliły na ratowanie i dalszy rozwój naszego “Kochcickiego Sanatorium”. Cieszę się, że mogłem zainicjować pierwszą wizytę pana Marszałka w Kochcicach. Deklaruję dalsze, pełne wsparcie dla rozwoju ośrodka – zaznaczył poseł Andrzej Gawron.

Wszystkie strony porozumienia zapowiedziały, że będą działać w celu wybudowania w Kochcicach nowych, nowoczesnych pawilonów szpitala rehabilitacyjnego. To rozwiązanie ma zapewnić możliwość rehabilitacji mieszańcom Ziemi Lublinieckiej oraz północnej części regionu górnośląskiego. Dodatkowo spełnione zostaną, stawiane coraz wyżej wymagania medyczne, techniczne i sanitarne. Pozwoli to na prowadzenie rehabilitacji w odpowiednich warunkach, na miarę obecnych wymagań i oczekiwań pacjentów.

Planowana inwestycja jest spełnieniem wizji śp. Henryka Horzelskiego – byłego dyrektora placówki, który w latach siedemdziesiątych miał już przygotowane plany pod rozbudowę ośrodka w Kochcicach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.