Poprawa pogody nie zawsze służy kierowcom. Groźny wypadek na drodze krajowej nr 11 pod Lubeckiem

Poprawa pogody nie zawsze służy kierowcom. Groźny wypadek na drodze krajowej nr 11 pod Lubeckiem

Policja apeluje o ostrożność na drogach. Pomimo poprawy warunków pogodowych, ułatwiających widoczność i komfort jazdy, mundurowi zwracają uwagę za stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie odpowiedniej koncentracji.

O tym, że łatwo popełnić błąd i doprowadzić do nieszczęścia przekonali się uczestnicy wypadku, do którego doszło w poniedziałek przed godziną 7:00 w rejonie Węzła – Północ łączącego obwodnicę Lublińca z ul. Oleską. Służby interweniowały tutaj po zderzeniu samochodu dostawczego marki Fiat i pojazdu osobowego marki Renault. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły cztery osoby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, którzy prowadzili czynności na miejscu wynika, że kierujący Fiatem 61-letni mieszkaniec powiatu oleskiego, w miejscu zabronionym próbował wykonać manewr zawracania i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym podróżowały dwie mieszkanki powiatu lublinieckiego – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Na miejscu interweniowały służby ratownicze udzielając pomocy poszkodowanym. Droga krajowa była zamknięta, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. W poważnie wyglądającym wypadku łącznie ucierpiały cztery osoby, które zostały przewiezione do szpitala w Częstochowie. Stróże prawa ustalili, że oboje kierujący byli trzeźwi – czytamy na oficjalnej stronie lublinieckiej komendy.

źródło: Komenda Główna Policji [dane za 2020 rok]

zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.