Poszli za ciosem i znów sięgnęli po swoje! KS GWOŹDZIANY z kolejnym udanym projektem

Poszli za ciosem i znów sięgnęli po swoje! KS GWOŹDZIANY z kolejnym udanym projektem

Wielokrotnie na łamach Lublinieckiego.pl docenialiśmy ogromny wysiłek społeczności Gwoździan, w których w maju 2019 roku, po kilkunastu latach przerwy, udało się reaktywować lokalny klub piłkarski. Po awansie z B-klasy Podokręgu Lublinieckiego, piłkarze KS’u zajmują dzisiaj dobrą, siódmą pozycję w klasie A. Jeśli chodzi o sportowy aspekt działalności – udowadniają zatem, że mogą rywalizować i sięgać po punkty.

Prowadzenie sportowej organizacji to jednak cała masa innych zadań – począwszy od tony przerzucanych dokumentów, po modernizowanie bazy i stwarzanie warunków do pomyślnego rozwoju klubu. Okazuje się, że i tutaj piłkarski klub z Gwoździan w zawrotnym tempie osiąga wyznaczone cele! 

W Gwoździanach zagospodarowano właśnie, zlokalizowany obok boiska, budynek należący do gminy Pawonków – Celem projektu było stworzenie zaplecza sanitarnego poprzez budowę toalet dla zawodników klubu oraz piłkarzy przyjezdnych, z którymi rywalizujemy w meczach ligowych i towarzyskich, a także dla kibiców i mieszkańców – poinformował wiceprezes KS’u Gwoździany, Łukasz Trzepizur. W ten sposób klubowa infrastruktura spełnia dzisiaj niezbędne standardy higieniczne, a przy okazji nie ma już potrzeby odpłatnego wynajmowania toalet przenośnych. Sanitariat przyda się również w trakcie organizacji lokalnych imprez integracyjnych.

Budowa zaplecza sanitarnego realizowana była właściwie od podstaw – od instalacji sieci wodno-kanalizacyjnej, przez wykonanie wylewek i położenie płytek, po montaż toalet i umywalek oraz wykończenie ścian. I co w tym wszystkim najważniejsze? Prace wykonane zostały przez samą społeczność, w czynie społecznym. Wiceprezes KS’u z dumą wymienia tych, którzy odrywali się od własnych obowiązków i przychodzili tutaj aby dołożyć swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. To członkowie Zarządu klubu: Tomasz Kukowka, Grzegorz Gaida, Adam Popanda oraz mieszkańcy Gwoździan: Janusz Kukowka, Artur Mrugala, Denis Andraczek, Adam Kuliberda, Krzysztof Bigas, Józef Funk, Krzysztof Trzepizur i Waldemar Pyka.

Środki finansowe na realizację zadania udało się pozyskać z kilku źródeł. To przede wszystkim dofinansowanie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich “Śląskie Lokalnie 2020” – gdzie autorem udanego wniosku był właśnie wiceprezes Łukasz Trzepizur, a także organizowana przez klub zbiórka złomu, pieniądze wyodrębnione z budżetu Sołectwa Gwoździany i wsparcie sponsora – firmy INVADO z Dzielnej.

Budowa sanitariatów to niejedyny zrealizowany projekt odkąd KS Gwoździany powrócił na piłkarską mapę powiatu lublinieckiego – kiedy jeszcze niedawno stare, przewrócone bramki porośnięte były bujną trawą… nikt nie przypuszczał, że płyta zapomnianego boiska przeobrazi się w zielony dywan, wyposażony w system nawadniający i “piłkochwyty” albo uda się odświeżyć (nie używaną od ponad 14 lat!) szatnię dla gospodarzy – Mogliśmy przy tym liczyć na wsparcie gminy Pawonków, dzięki czemu wykonano tak ważny przyłącz wodno-kanalizacyjny do klubowego budynku – podkreśla Łukasz Trzepizur.

W utrzymanie boiska angażują się wszyscy – również ci, którzy pracowali przy budowie sanitariatów oraz kolejni mieszkańcy, Mariusz Pradela i Martin Mrugala. Niejednokrotnie, obok środków gromadzonych w klubowym skarbcu, społecznicy sięgają przy tym do własnej kieszeni – dla klubu, dla całych Gwoździan.

Dzięki sponsorom zakupiono również dresy, polówki, stroje treningowe oraz torby dla całej drużyny i członków Zarządu. Pamiętano o kibicach, którzy z wielką dumą mogą dzisiaj nosić klubowe szaliki.

Pierwsze sukcesy, zarówno sportowe jak i organizacyjne, motywują klub i społeczność Gwoździan do kolejnych przedsięwzięć – Cel na przyszły rok to powołanie drużyny młodzieżowej, doprowadzenie energii elektrycznej pod oświetlenie boiska oraz instalacja pryszniców i budowa szatni dla gości – zapowiada wiceprezes KS’u Gwoździany. Zrobią? No pewnie, że zrobią!

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.