Powiat lubliniecki zagra z Wielką Orkiestrą!

Powiat lubliniecki zagra z Wielką Orkiestrą!

Już 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji będzie zbiórka pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku, swoje propozycje związane z Finałem przygotowały sztaby zarejestrowane na terenie powiatu lublinieckiego. Będzie się działo!

*  *  *

LUBLINIEC – Shaleyesh gwiazdą 27. Finału!

Zgodnie ze zwyczajem, Lubliniecki MDK będzie główną siedzibą sztabu organizacyjnego na terenie miasta. Kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach Lublińca.

Od godziny 16:00, w sali widowiskowej MDK trwać będzie koncert koncert z udziałem młodych artystów zrzeszonych na co dzień w Domu Kultury. Wystąpią również lublinieccy harcerze, Wesoła Grupa Taneczna oraz akrobatki ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shaleyesh! Formacja powstała na początku maja 2010 roku, z inicjatywy pięciu działających na rynku polskim muzyków. Jednym z nich jest wokalista, autor tekstów oraz współkompozytor Michał “Gashoo” Gasz – wielokrotny festiwalowy finalista: KFPP Opole 2005 – Debiuty, Top Trendy 2007, 2009, 2010, Hit Sopot Festiwal 2009, a także zwycięzca XII finału “Szansy na sukces”. Muzyka tworzona przez zespół Shaleyesh to mieszanka rocka, grunge i rocka progresywnego.

KOSZĘCIN – Dwa koncerty na terenie gminy!

Od godziny 15:00 w Domu Kultury w Koszęcinie czeka na Was wiele interesujących atrakcji: pokaz akrobatyczno – gimnastyczny dzieci z klubu “Endorfiny” oraz występ zespołów tanecznych Tuptusie, Chochliki i Miraż. To nie koniec – na scenie ujrzymy również prezentacje artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie oraz popisy podopiecznych Przedszkola Muzycznego. Kolejne atrakcje to występy uczniów szkoły “Naukowa Wyspa” i dzieci z przedszkola “U cioci Mariolki”. W przerwach zorganizowane zostaną licytacje gadżetów. Na ulicach Koszęcina spotkacie również wolontariuszy.

W Domu Kultury w Strzebiniu koncert związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godzinie 16:30. W programie: występy dzieci ze szkoły podstawowej i grup artystycznych działających przy Domu Kultury. W sali widowiskowej zagra również Orkiestra Dęta. Podobnie jak w Koszęcinie – przewidziano również licytacje i kwestę na ulicach.

KOCHANOWICE – Lokalni artyści dla Orkiestry!

Sztab WOŚP w Kochanowicach zaprasza do Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, w którym od godziny 15:30 przygotowano następujące atrakcje: „Jasełka po śląsku” autorstwa Marii Dziuk w wykonaniu uczniów ZS w Kochanowicach, występ grupy tanecznej Zumba Kids działającej przy GCKiI w Kochanowicach, licytację fantów oraz koncert kolęd w wykonaniu zespołu młodzieżowego Łubu-Dubu działającego przy GCKiI w Kochanowicach. O godzinie 18:00 odbędzie się podsumowanie kwesty kochanowickiego sztabu WOŚP

WOŹNIKI – Orkiestra zagra w MGOK!

Podobnie jak w poprzednich latach w MGOK w Woźnikach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeprowadzone zostaną licytacje, będzie można wrzucić dowolną kwotę do puszek, a także zaplanowano światełko do nieba. Start o godz. 18.00.

CIASNA – Będzie hucznie w hali sportowej!

Jak zwykle do zbiórki przyłączyła się Ciasna. W tym roku, w trakcie koncertu wystąpią Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Utytułowane Mażoretki Copacabana oraz Sekcja Wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 16:00.

HERBY – Sztab zarejestrowano w Gminnej Bibliotece w Herbach. 15 osób będzie kwestować na ulicach.

PSARY – Sztab zarejestrowano w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Około 20 osób będzie kwestować na ulicach.

*  *  *

W trakcie poprzedniej edycji w całej Polsce kwota przekroczyła 126 milionów złotych. We wszystkich, oficjalnie zgłoszonych, sztabach na terenie powiatu lublinieckiego zgromadzono następujące kwoty:

Lubliniec: 37.035,22 zł

Ciasna: 23.345,45 zł / 14.42 Euro.

Herby: 18.160,00 zł

Kochanowice: 6.677,12 zł / 10 EuroCentów.

Koszęcin: 12.109,53 zł

Strzebiń (sztab w Koszęcinie): 6.819,63 zł

Woźniki (sztab w Kaletach): 17.631,38 zł / 6.300 ml krwi (14 dawców)

 

  1. Helena

    Witam! Ja tam wolę dać na akcje cicho prowadzone przez Caritas, bo tu mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że całe pieniądze docierają do potrzebujących. A już na pewno nie zostaną przeznaczone na bardzo kosztowną medialną reklamę, z której korzysta szeroko WOŚP!
    Chętnie wspieram organizacje “pro life”, bo tu chodzi o życie, czyli sprawę podstawową.
    A szczególnie cenię wszelkie inicjatywy “narodowców”, którzy mimo medialnej nagonki i wszelkich prowokacji dotykających Obóz Narodowo Radykalny, prowadzą na co dzień działalność charytatywną: krwiodawstwo, dary dla Domów Dziecka i pomoc kombatantom oraz innym osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej! Mało o nich wiemy dobrego, bo konsekwentnie i niezłomnie sprzeciwiają się lewackiej ideologii!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.