Powrót z wakacji. Policja zaostrzy kontrole!

Powrót z wakacji. Policja zaostrzy kontrole!

W ostatni weekend tegorocznych ferii letnich należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach. Jak co roku, ma on związek z falą powrotów z wypoczynku. Od 31 sierpnia do 2 września policjanci w całej Polsce prowadzić będą wzmożone działania pod kryptonimem: „Ostatni weekend wakacji”.

W czasie działań policjanci będą sprawdzać czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi będą także kontrolować stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednio zamocowanych fotelikach. O bezpieczeństwie i kontrolach powinni pamiętać również właściciele jednośladów, zwłaszcza… szybkich motocykli.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę – Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców, od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Sprawdziliśmy – tylko w lipcu 2018 roku w całym kraju doszło do 3.019 wypadków drogowych. Zginęło aż 257 osób a 3.618 zostało rannych. Policja zarejestrowała 35.609 kolizji. Statystyki wypadają nieco lepiej w stosunku do lipca ubiegłego roku – wówczas w 3.232 wypadkach zginęło  259 osób, a 4.036 zostało rannych. W tym roku obserwujemy jednak wzrost ilości kolizji, aż o 1.805 więcej niż w roku 2017!

Wzmożone kontrole obejmą nie tylko drogi ale też miejsca komunikacji publicznej o dużym przepływie pasażerów. Współpracując ze Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską, policjanci będą monitorować dworce, zwracając uwagę na właściwe zachowania w rejonach torowisk. Podejmą również działania zapobiegające kradzieżom kieszonkowym.

Zdjęcie: gazetawroclawska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.