Powstaje gigantyczny szalik dla WOŚP. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do udziału w akcji [do 20.01.]

Powstaje gigantyczny szalik dla WOŚP. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do udziału w akcji [do 20.01.]

W całej Polsce trwają prace nad rekordowym szalikiem handmade, który trafi na aukcję 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. By dołączyć do wydarzenia wystarczy wykonać kawałek szalika o szerokości 20 cm z dowolnej włóczki, dowolnym ściegiem i o dowolnej, jak najdłuższej, długości. Szalik można wysłać na adres podany przez WOŚP… ale jest również inny sposób.

Miejski Dom Kultury w Lublińcu pragnie zjednoczyć wszystkich szydełkomaniaków i autorów szalików – nie tylko tych zamieszkałych w Lublińcu.

Idea jest prosta. Do Galerii pod Glinianym Aniołem dotarł piękny, długi szalik wykonany przez lubliniecką grupę “Szyciuszki”. Każdy zainteresowany akcją może przyjść do MDK i doszyć swoją część szalika. Szaliki można doszywać od wtorku do czwartku od godz. 15.00 w Galerii pod Glinianym Aniołem.

– W ten sposób powstanie jedyne w swoim rodzaju dzieło, które następnie MDK wyśle pod odpowiedni adres. Tam już wolontariusze dołączą je do gigantycznego szalika dla WOŚP – zapowiada Karolina Kwaśniewska – Maroń z lublinieckiego MDK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.