Pozytywny przekaz i spora dawka muzyki reggae. “Żywica” zagra w lublinieckim barze Czarny Kot [23.04.]

Pozytywny przekaz i spora dawka muzyki reggae. “Żywica” zagra w lublinieckim barze Czarny Kot [23.04.]

Już w najbliższą sobotę 23 kwietnia o godzinie 19:30 w Barze “Czarny Kot” zlokalizowanym przy Rynku Głównym w Lublińcu odbędzie koncert zespołu “Żywica”.

To wyjątkowa okazja głównie dla sympatyków muzyki reggae… ale również dla tych, którzy będą poszukiwać pozytywnych źródeł relaksu w środku weekendu!

Początki bytomskiej formacji sięgają 2003 roku kiedy grupa buduje skład i poszukuje brzmienia pod nazwą “Rdza”. Po wypracowaniu odpowiedniego kierunku, w 2005 roku następuje zmiana nazwy na “Żywica”, bo jak podkreślają sami członkowie – Żywica mówi, że jesteśmy żywi cały czas.

W kolejnych latach artyści doskonalą rzemiosło, koncertując i uwieczniając swoje dokonania w studiach nagrań.

Główną osią przyjętą przez muzyków jest styl reggae – Nie ma jednak sztywno wyznaczonej formy, nie trzymamy się również kanonu roots ale mówimy, że każdy ma inne korzenie. Styl muzyczny schodzi na plan dalszy, bo najważniejsza jest istota przekazu. Drogą powinny być takie działania, które powodują, że rozwija się wrażliwość, a otwartość na to co wartościowe jest przestrzenią, w której dobro pojawia się samo z siebie – przyznają muzycy na oficjalnej stronie zespołu.

SKŁAD ZESPOŁU:
Jacek Karolewski – gitara, śpiew
Grzegorz ‘Uszat’ Piwowarczyk – pad, efekty
Dawid Karolewski – gitara
Krzysztof Pyka – bass
Grzegorz Maicherczyk – perkusja
Maciek ‘Korek’ Kordyś – śpiew
Piotr Skutela – trąbka

ZAPAMIĘTAJ! SOBOTA, 23 KWIETNIA, BAR “CZARNY KOT” W LUBLIŃCU, GODZINA 19:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.