Pracowali od września. Teraz wystawią swoje dzieła – zapraszamy na wernisaż!

Pracowali od września. Teraz wystawią swoje dzieła – zapraszamy na wernisaż!

22 maja w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się wernisaż pod nazwą „Święto Młodej Sztuki”. Będzie on zwieńczeniem pracy młodych twórców, którzy od września, pod okiem instruktorów, rozwijali swoje talenty w trakcie zajęć artystycznych. Po kilku miesiącach, efekty starań dzieci i młodzieży będzie można zobaczyć w holu głównym MDK.

„Święto Młodej Sztuki” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu – To podsumowanie twórczych działań młodych artystów, skupionych wokół sekcji plastycznych, kreatywnych i rękodzielniczych – powiedziała Paulina Pielarz z lublinieckiego MDK.

W poprzedniej edycji prace nawiązywały do hasła „Lubię to!”. Jak będzie w tym roku? Motywem przewodnim tegorocznego „Święta Młodej Sztuki” jest dom. Jak wyobrażają go sobie mali artyści? Z czym im się kojarzy? W jaki sposób oddali jego klimat? O tym będziemy mogli przekonać się już 22 maja.

Na wernisaż zapraszają Burmistrz Miasta Lublińca – Edward Maniura, dyrektor MDK – Agata Woźniak-Rybka oraz instruktorzy prowadzący sekcje artystyczne – Marzena Zając i Czesława Włuka. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Zdjęcie: MDK (archiwum 2018)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.