Próba włamania do CZTERECH APTEK w Lublińcu podczas jednej nocy!

Próba włamania do CZTERECH APTEK w Lublińcu podczas jednej nocy!

W nocy z 11 na 12 kwietnia w Lublińcu, włamano się lub próbowano się włamać aż do 4 aptek.
Prawdopodobnie dwóch sprawców o dość skromnej posturze ciała, włamało się najpierw do apteki na ul. Częstochowskiej. Ich łupem padły pieniądze z kasy. Sprawca lub sprawcy weszli do apteki wyłamując małe okienko w drzwiach, używane podczas dyżurów nocnych.
Po tym udanym włamaniu, prawdopodobnie ci sami sprawcy podjęli próbę dostania się do apteki na ul. Miarki w Lublińcu. Tam wybili szybę i podjęli próbę włamania. Nie jest wiadomym, czy udało im się wejść do środka. Wiadomo natomiast, że apteka ta, była dość długo nieczynna dnia następnego.
Kolejna próba włamania miała miejsce w aptece na Rynku. Tam sprawca lub sprawcy wybili szybę i usiłowali wejść do środka. Odgłos zbitej szyby zaalarmował jednak właścicielkę lokalu i kiedy wyjrzała przez okno, dwóch sprawców spłoszyło się i uciekło. Niestety niezbyt daleko uciekli, bo kolejnego włamania dokonali w aptece na ul. Damrota. Najpierw próbowali wyłamać drzwi, a kiedy to się nie udało, kamieniem wybili szybę w oknie i weszli do środka. Sprawca lub sprawcy zrabowali pieniądze a następnie uciekli.

W związku z tymi wydarzeniami, wzywamy wszystkich, którzy być może mają jakąś wiedzę na ten temat, coś widzieli lub słyszeli, bądź też wiedzą, kto mógł dokonać tych zuchwałych przestępstw, aby skontaktowali się z Policją lub z naszym portalem.
Pamiętajmy o tym, że bezpieczne miasto to głownie czujność jego mieszkańców. Nie bądźmy obojętni!

IMG_20170412_081020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.