Program Mieszkanie Plus. Gmina rozpoczęła konsultacje z mieszkańcami.

Program Mieszkanie Plus. Gmina rozpoczęła konsultacje z mieszkańcami.

Mieszkanie Plus to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych oraz Rodzina na Swoim. Głównym celem M+ jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem. Z programu Mieszkanie Plus, według założeń ustawy o Narodowym Programie Mieszkaniowym, może skorzystać każda osoba fizyczna.

Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej, jak to było w przypadku Mieszkania dla Młodych. W pierwszej kolejności dopłaty do czynszu skierowane zostać mają do osób o niskich zarobkach oraz do rodzin wielodzietnych. Natomiast z opcji najmu mieszkania w ramach M+ skorzystać będzie mogła każda osoba, która zobowiąże się do comiesięcznego opłacania czynszu.

Do projektu Mieszkanie Plus zamierza przystąpić Gmina Kochanowice, planując budowę mieszkań wielorodzinnych na działce gminnej położonej przy ul. Wiejskiej w Kochanowicach.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie Mieszkanie Plus mogą otrzymać i wypełniać stosowne ankiety, a następnie składać je w Urzędzie Gminy w Kochanowicach, w pokoju numer 14.

Wzory ankiet można również pobrać za pomocą internetowej strony Urzędu Gminy i wysłać wypełniony druk na adres e-mail gmina@kochanowice.pl w terminie do 31 marca 2019 r.

Ankieta będzie pomocna w określeniu skali zainteresowania Programem Mieszkanie Plus. Zebrane informacje będą przydatne przy planowaniu realizacji programu – W ramach Programu Mieszkanie Plus wchodzi program dopłat do czynszu Mieszkanie na Start. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

POBIERZ ANKIETĘTUTAJ

Zdjęcie: mieszkanieplus.gov.pl

Więcej o programie Mieszkanie Plus – TUTAJ

  1. Wreszcie jest dostępna ta ankieta. Bardzo chcę, żeby naszej gminie udało się przystąpić w pełni do tego programu. Mieszkanie Plus w innych miejscowościach się sprawdza mimo, że wiele osób ma wątpliwości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.