Przed nami 15. Święto Kwitnącego Różanecznika. Gwiazdą imprezy “Gang Marcela”.

Przed nami 15. Święto Kwitnącego Różanecznika. Gwiazdą imprezy “Gang Marcela”.

W najbliższy weekend, na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Pawełkach (gm. Kochanowice) odbędzie się kolejna edycja Święta Kwitnącego Różanecznika. Do udziału w festynie zapraszają Wójt Gminy Kochanowice, Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, SSM oraz wszyscy Mieszkańcy Pawełek.

Główną atrakcją sobotnich obchodów będzie III Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika – o godzinie 17:00 wystartują dzieci w wieku do lat 10. Następnie rywalizować będzie młodzież w wieku od 11 do 15 lat. O godzinie 18:00 rozpocznie się bieg z udziałem zawodników powyżej 16 roku życia. Po godzinie 19:00 nastąpi dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach – wcześniej jednak dla wszystkich uczestników imprezy zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta “Kochanowicki Young Band”.

W niedzielę czeka nas jeszcze więcej atrakcji artystycznych. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników Regionalnego Konkursu Ekologicznego “Eko – Różanecznik Kotawbijski Hrabiego Ludwika Ballestrema”, na scenie zaprezentują się grupy działające przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach – zespół “Łubu-Dubu”, dziecięca grupa baletowa oraz formacja taneczna “Zumba Kids”.

Interesująco zapowiada się również występ słowno – muzyczny autorstwa Marii Dziuk z udziałem Chóru Canzona pod kierunkiem Stefani Bieli pt. “Różanecznikowych wspomnień nadszedł czas”. Około godziny 17:30 wystąpi gwiazda wieczoru, legendarna grupa “Gang Marcela”. Pasmo muzycznych prezentacji zakończy zabawa taneczna z zespołem “Voyager”.

To nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano na okoliczność 15. Święta Kwitnącego Różanecznika. Podczas festynu odbędzie się m.in. wystawa prac przegotowanych w ramach wspomnianego Regionalnego Konkursu Ekologicznego. Nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych, stoisk rękodzielniczych oraz stoisk z sadzonkami i krzewami, a także punktów gastronomicznych.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.