Przed nami siódmy Jarmark Rękodzieła na skwerze przy MDK Lubliniec. Oto szczegółowy program wydarzenia

Przed nami siódmy Jarmark Rękodzieła na skwerze przy MDK Lubliniec. Oto szczegółowy program wydarzenia

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na coroczne święto rzemieślników i wielbicieli rękodzieła na Jarmark, który odbędzie się 5 września! To już siódma edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Wzorem lat poprzednich – oprócz możliwości zakupu wyrobów – mieszańcy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji towarzyszących. Organizatorzy z Miejskiego Domu Kultury proponują tutaj warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i występy artystyczne.

Od godziny 14.00 do godziny 19.00 na skwerze przed lublinieckim MDK na mieszkańców czekać będą wystawcy z oryginalnymi wyrobami. Oferta zajęć rękodzielniczych jest bardzo różnorodna – od decoupage, przez florystykę po wyplatanie makram. Warto jednak zaznaczyć, że na niektóre z warsztatów trzeba zapisać się wcześniej.

 • warsztaty „Obrazki z decuopage” poprowadzi Marzena Grzyb – zapisy od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem
 • warsztaty “Jesienne wianki” poprowadzi Anna Szwedzińska – zapisy od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem
 • warsztaty „Makramowe bransoletki” poprowadzi Marta Łach – warsztaty otwarte
 • warsztaty „Pożegnanie lata z bibułą” poprowadzi Urszula Kempa – warsztaty otwarte

To nie wszystko W trakcie Jarmarku odbędzie się wernisaż wystawy “THE FLASHBACK”. Autorką obrazów jest Martyna Abu Louz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, mieszkanka Lublińca. Oprócz malarstwa, wśród swoich pasji wymienia fotografię, filmowanie i montaż. Inspiracją dla artystki są m.in. William Turner, Zdzisław Beksiński, Frida Kahlo, James McNeill Whistler. Te wpływy dostrzec można w obrazach, które pojawią się na wystawie.

Tegorocznemu Jarmarkowi towarzyszyć będzie duet muzyczny Kijas & Wojsyk. Martę Kijas mieszkańcy Lublińca znają już z aktywności w Miejskiej Orkiestrze Dętej! Wiktor Wojsyk to z kolei pianista i aranżer, który artystce. Muzycy umilą ostatnie chwile Jarmarku koncertem pełnym przebojów.


Pełny plan Jarmarku Rękodzieła 2021

 • 14.00 – 19.00 – stoiska z rękodziełem
 • 15.00 – 18.00 –  warsztaty „Obrazki z decuopage” poprowadzi Marzena Grzyb. Obowiązują zapisy! I grupa startuje o godz.15.00,  II grupa startuje o godz.17.00 //  zapisy na warsztaty od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem
 • 15.00 – 18.00 – warsztaty “Jesienne wianki” poprowadzi Anna Szwedzińska. Obowiązują zapisy! I grupa startuje o godz.15.00,  II grupa startuje o godz.17.00 //  zapisy na warsztaty od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem
 • 15.00 – 18.00 – warsztaty „Makramowe bransoletki” poprowadzi Marta Łach – warsztaty ogólnodostępne
 • 15.00 – 18.00 – warsztaty „Pożegnanie lata z bibułą” Urszula Kempa – warsztaty ogólnodostępne
 • 16.00 – 18.00 – animacje Sara Wojtulek (balony, bańki, malowanie twarzy)
 • 17.00 – wernisaż wystawy Martyny Abu Louz „THE FLASHBACK”
 • 17.30 – koncert duet Kijas & Wojsyk

Zdjęcie: archiwum ‘2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.