Przed nami wielkie koncerty!

Przed nami wielkie koncerty!

KOSZĘCIN: Już 16 grudnia oraz 20 stycznia w Kaplicy Pałacowej w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadymy, odbędą się dwa świąteczne koncerty z udziałem chórów z Zabrza i Czuchowa.

Pierwszy z koncertów odbędzie się w najbliższą sobotę. W kaplicy wystąpi “Resonans Con Tutti” – Zabrzański Chór Młodzieżowy im. Norberta Grzegorza Kroczka. Formacja, która w lutym obchodzić będzie 40 – lecie istnienia, po pierwsze sukcesy sięgnęła już w latach 70-tych. W bogatej i niejednokrotnie trudnej historii chóru złotymi zgłoskami zapytał się jego założyciel – Norbert Kroczek. Dzisiaj występują tu osoby w wieku od 15 do 27 lat. W 100 osobowym składzie artyści sięgają po kolejne nagrody i wyróżnienia. W repertuarze “Resonans Con Tutti” dominują wielkie dzieła z zakresu muzyki sakralnej i świeckiej, wykonywane przy akompaniamencie lub a capella. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 18:30.

W styczniu czeka nas spotkanie z chórem “Magnificat” z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Czuchowie (woj. Mazowieckie). Chór rozpoczął działalność we wrześniu 2012 roku z inicjatywy księdza proboszcza Michała Matejczyka. Pierwszy, duży sukces nadszedł 27 marca 2014 roku podczas jednego z etapów XXI Regionalnego Przeglądu Pieśni “Śląskie śpiewanie” – pierwsze miejsce dało przepustkę do wielkiego finału, który odbył się w… Koszęcinie. Również tutaj “Magnificat” wypadł znakomicie, sięgając po Grand Prix. 20 stycznia chór powróci do Koszęcina i z pewnością nie zawiedzie widzów podczas świątecznej prezentacji, tym bardziej, że w między czasie odnosił kolejne sukcesy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.