Przedszkolaki z Gminy Ciasna zaśpiewały w Sierakowie Śląskim.

Przedszkolaki z Gminy Ciasna zaśpiewały w Sierakowie Śląskim.

W środowe popołudnie, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowie Śląskim, odbyły się gminne eliminacje do 39. Rejonowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Boronowie. W Minifestiwalu, organizowanym pod Patronatem Wójta Gminy Ciasna, wzięło udział 20 uczestników z placówek przedszkolnych działających na terenie gminy. Ozdobą spotkania był występ Jacka Kapicy z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. 

Uczestników Minifestiwalu przywitała Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Sierakowie Śląskim, Beata Ulewicz. Artystycznym popisom przedszkolaków przyglądali się zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Ciasna – Albina Pogoda, Przewodniczący Rady Gminy Ciasna – Henryk Pluta, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sierakowie Śląskim – Jerzy Dubiel oraz Dyrektor Przedszkola w Ciasnej – Elżbieta Janik.

Sporo pracy, zwłaszcza w trakcie burzliwych obrad, miało Jury tegorocznych eliminacji. W komisji sędziowskiej zasiadły nauczycielki ze Szkoły Muzycznej w Lublińcu, Iwona Dymek-Kubiciel – Przewodnicząca Jury oraz Irena Galios. Występy przedszkolaków oceniali również Jacek Kapica – solista Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Józef Skowronek – Kapelmistrz Orkiestry Dętej Łomnica/Sieraków. Poszczególne prezentacje zapowiadały Ewa Różańska i Gabriela Bielecka – nauczyciele przedszkolni z Sierakowa i Wędziny.

W organizację Minifestiwalu włączyły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sierakowie Śląskim, które przygotowały smakowite wypieki dla uczestników środowej imprezy. Oprawą muzyczną zajął się dj Adam Kisielewski z Sierakowa Śląskiego.

Wysoki poziom wokalny oraz pomysłowość wykonawców, znakomicie przygotowanych przez nauczycieli i rodziców, zaskoczyły wszystkich widzów, którzy nagradzali kolejne występy rzęsistymi oklaskami. Jurorzy brali pod uwagę nie tylko zdolności artystyczne ale też dobór repertuaru, charakteryzację, choreografię i sceniczną swobodę z jaką dzieci w wieku od 3 do 7 lat prezentowały swoje piosenki.

Dodatkową atrakcją był występ Jacka Kapicy, który w wielkim stylu porwał do zabawy publiczność zgromadzoną w sierakowskiej OSP – To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu, w miejscowości, w której się wychowywałem. Życzę wszystkim wykonawcom aby przygoda z piosenką była dla nich drogą do kariery, np. w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk – mówił J. Kapica.

Pomimo, iż Jury doceniło zdolności wszystkich dzieci, komisja zmuszona była przyznać 10 wyróżnień, stanowiących przepustkę do Rejonowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Boronowie. Okolicznościowe statuetki odebrali: Angelika Zamoska (Przedszkole Sieraków), Laura Wręczycka (Przedszkole Glinica), Jakub Wieczorek (Przedszkole Ciasna), Mikołaj Werner (Przedszkole Sieraków), Julia Świerc (Przedszkole Ciasna), Amelia Rybicka (Przedszkole Ciasna), Oliwia Kurzacz (Przedszkole Jeżowa), Magdalena Kos (Przedszkole Sieraków), Michalina Brylka (Przedszkole Jeżowa), Michalina Balas (Przedszkole Zborowskie),

W eliminacjach wzięli również udział: Maksymilian Brzezina (Sieraków), Wojciech Gajewski (Ciasna), Karolina Grzechac (Zborowskie), Liwia Kompala (Ciasna), Wiktoria Kozala (Wędzina), Maksymilian Kozok (Ciasna), Lena Mandla (Sieraków), Marcelina Mrozek (Ciasna), Maja Ochman (Glinica) oraz Lena Saflik (Zborowskie).

Z powodu problemów zdrowotnych, z udziału w Minifestiwalu zrezygnować musiał Karol Paszewski, z przedszkola w Wędzinie.

Wszyscy uczestnicy Minifestiwalu otrzymali dyplomy i upominki. Organizację imprezy wsparły następujące instytucje i firmy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciasnej, Nadleśnictwo Lubliniec, EJOT Polska Sp. z o.o. Sp.k. oraz Firma Handlowo-Usługowa GRAF Rafał Glanc Agencja Ubezpieczeniowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.