Przesadził z alkoholem – staranował dwa samochody. Niebezpieczne zdarzenie drogowe w gminie Woźniki

Przesadził z alkoholem – staranował dwa samochody. Niebezpieczne zdarzenie drogowe w gminie Woźniki

Policjanci z Lublińca, Woźnik i Kalet zatrzymali 36-latka, który w miejscowości Piasek, jadąc na “podwójnym gazie”, uszkodził dwa zaparkowane pojazdy, znak drogowy i elewację budynku. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, po godzinie 14:00 na ulicy Bytomskiej w Piasku – Zjeżdżający z ronda, kierujący samochodem osobowym marki Saab, najpierw uszkodził dwa zaparkowane na poboczu samochody, a następnie uderzył w elewację znajdującego się przy drodze budynku, niszcząc jednocześnie znak drogowy. Sprawca odjechał w kierunku miejscowości Sośnica – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Świadkiem zdarzenia był właściciel jednego z uszkodzonych pojazdów, który natychmiast powiadomił Policję, a sam udał się za sprawcą – Styl jazdy kierującego Saabem wskazywał, iż mężczyzna może prowadzić swój pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu, gdyż poruszał się całą szerokością jezdni, stwarzając realne zagrożenie dla innych kierujących – zaznacza rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Oprócz lublinieckiej “drogówki” do zatrzymania sprawcy kolizji zadysponowano policjantów z Komisariatów Policji w Woźnikach i Kaletach. Saab został zatrzymany na terenie Kalet.

Wykonane przez policjantów badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego prawie 1,7 promila alkoholu. Poza tym, pojazd którym się poruszał nie miał ważnego ubezpieczenia OC.

36-letni mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, stracił prawo jazdy, a także usłyszał zarzuty m.in kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

To jednak nie wszystkie konsekwencje, jakie czekają mieszkańca powiatu tarnogórskiego – dodaje asp. Michał Sklarczyk. Ponieważ był on nietrzeźwy, a jego pojazd nie miał polisy OC, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który zajmie się wypłatą odszkodowań za uszkodzone samochody, może zażądać od nieodpowiedzialnego 36-latka zwrotu całości wypłaconych odszkodowań.

Na podstawie / zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.