Psia krew! Czworonogi z bloków przy ul. Wilniewczyca w Lublińcu… utrudniają odpoczynek lokatorom

Psia krew! Czworonogi z bloków przy ul. Wilniewczyca w Lublińcu… utrudniają odpoczynek lokatorom

Nowe bloki mieszkalne w rejonie lublinieckiego “Manhattanu” wyrastają jak grzyby po deszczu. Dobra lokalizacja, sprawne rozwiązania komunikacyjne, place zabaw oraz tereny zielone stanowią atrakcyjny obszar dla tutejszych lokatorów.

Niestety, zawsze musi być jakieś “ale”. W uznaniu mieszkańca, który skorzystał z zakładki “Pytania do Burmistrza” dostępnej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego, przy ulicy Wilniewczyca problem stanowią… psy, które pozostawione w mieszkaniach bez opieki szczekają, zakłócając spokój zarówno w ciągu dnia, jaki i nocą. 

Osoby pracujące nocą, nie mogą w spokoju odpocząć po pracy. Niedługo psów będzie tyle, co mieszkań, jak w schronisku dla psów. W innych krajach, jeśli lokator nie ma czasu zająć się psem i zakłóca ciszę, nakłada się mu karę lub, po prostu, odbiera psa. Może czas nałożyć podatek, jak w większych miastach. Tego nie można wytrzymać! – skarży się lokator podpisany jako “Mieszkaniec Lublińca”.

Nie można nikomu zabronić posiadania psa, także osobom mieszkającym w bloku mieszkalnym – odparł Burmistrz Miasta Lublińca, Edward ManiuraOczywiście zgadzam się z panem, że posiadanie psa to także obowiązek polegający m.in. na zapewnieniu, by zwierzę nie powodowało dla współmieszkańców uciążliwości i nie zakłócało spokoju. Obowiązek ten wynika m.in. z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubliniec – przypomina burmistrz.

Nie można jednak uznać z góry, że obowiązku tego nie realizują wszyscy zamieszkali w bloku mieszkalnym właściciele psów. Ściganie właściciela, którego pies zakłóca spokój, związane jest z formalnym zawiadomieniem organu uprawnionego do ścigania wykroczeń tj. Policji lub Straży Miejskiej. Postępowanie może skończyć się w trybie mandatowym, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, postępowaniem przed sądem powszechnym – dodał Edward Maniura.

  1. Co to znaczy dobre rozwiązanie komunikacyjne,jak ktoś nie ma samochodu albo roweru to musi mieć zdrowe.nogi, żeby tam dotrzeć.

    Odpowiedz
  2. Autor… dobre.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.