Punkt wymazowy w SP ZOZ Lubliniec wydłuży godziny pracy. “W ostatnim czasie 200 wymazów dziennie”

Punkt wymazowy w SP ZOZ Lubliniec wydłuży godziny pracy. “W ostatnim czasie 200 wymazów dziennie”

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu wykonano już niemal 36 900 wszystkich szczepień przeciwko COVID-19, najwięcej wśród mieszkańców Lublińca – według danych aktualizowanych przez Ministerstwo Zdrowia, na przyjęcie preparatu zdecydowało tutaj się prawie 54% osób. 

Jak podkreślił dyrektor SP ZOZ – Włodzimierz Charchuła, w ostatnich dniach nastąpił silny wzrost liczby osób zgłaszających się do punktu wymazowego działającego w strukturach placówki.

Niestety, nie posiadamy odrębnej statystyki ilościowej w zakresie podania pierwszej, drugiej lub przypominającej dawki szczepienia, choć według stanu z ostatniego miesiąca, w znacznej większości to jednak dawki przypominające – zaznaczył Włodzimierz Charchuła – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu.

Liczby prezentują się następująco: od 27 do 31 grudnia – 378 szczepień, 03-09.01.2022 – 309, 10-16.01.2022 – 667, 17-23.01.2022 – 551 dawek.

W ostatnich dniach notujemy bardzo wysoki wzrost liczby osób zgłaszających się do punktu wymazowego działającego w naszych strukturach. Od początku roku do dnia dzisiejszego wykonano 2 383 wymazów z czego w ostatnim czasie jest to ok. 200 wymazów dziennie – wylicza dyrektor SP ZOZ w korespondencji z Lublinieckim.pl

Od najbliższego poniedziałku 31 stycznia, po otrzymaniu zgody Narodowego Funduszu Zdrowia, lubliniecka placówka planuje rozszerzenie działalności punktu wymazowego do 8 godzin dziennie.

Szpital wysyła pobrane próbki do analizy zewnętrznemu laboratorium, które o wyniku informuje już bezpośrednio pacjenta. SP ZOZ Lubliniec nie posiada informacji o ilości wyników pozytywnych czy negatywnych.

Z informacji ogólnopolskiej wiemy jednak, że jest to ok 40% – 50% pozytywnych wyników – dodaje dyrektor Charchuła.

Przed przyjazdem do punktu na wykonanie wymazu (pomimo otrzymania systemowego sms z datą i godziną) obowiązkowo należy potwierdzić swoją obecność łącząc się z działem zapisów do wymazu w naszym podmiocie pod numerami telefonów: 735 208 039 lub 530 570 879.

Potwierdzenie obecności jest niezębne w celu przygotowania spersonalizowanego pakietu wymazowego dla pacjenta – podkreśla dyrektor lublinieckiego SP ZOZ.

.

  1. Aż strach się bać, co na to powie Pani Helena w jej jedynie słusznej niepodważalnej prawdziwej religii?

    Odpowiedz
  2. Biedny jest człowiek, który żywi się skandalami i sensacjami z życia innych – żerując jak sęp na ich emocjach. Sam jest tak pusty, czy może tak bardzo nie lubi samego siebie, a może i jedno i drugie…

    Odpowiedz
    • “Biedny jest człowiek, który żywi się skandalami i sensacjami z życia innych” – czyli Pani życie dostarcza “sępom” skandali i sensacji? Chyba Pani przesadza, Pani życie nie ale Pani działalność jest skandalem. A Pani prowokacje jak choćby ta są po prostu aroganckim wyrazem pychy, Pani prowokuje by ciągle być obecną w tym medium, jak pusta celebrytka “niech mówią co chcą byle o mnie mówili” To żałosne i bez klasy

      Odpowiedz
      • Pani Mario, tamto było do uciekiniera na Księżyc.
        A dla Pani: 1) Piotr Wojciechowski (lek. anstezjolog, spec. intensywnej terapii) z apelem do przew. Komisji Zdrowia – Tomasza Latosa (w wysłuchaniu publicznym w sprawie poselskiego projektu ustawy – druk nr 1846) – to jest na you tube. 2) Niedostatecznie przetestowane leki (stręczy je prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska), kupujemy od kryminalisty-Pfizera, tak “od ręki”, a bezpieczna amantadyna musi być ponownie skrupulatnie i długo badana. Ritonavir, wchodzący w skład covidowego zestawu, jest stosowany u osób zakażonych wirusem HIV od 1996 r. Może powodować ostre zapalenie trzustki, zaburzenia rytmu serca, problemy z wątrobą, ciężkie wysypki skórne i reakcje alergiczne. Amantadyna w parę dni całkowicie wypłukuje się z organizmu! (na portalu wPolityce, link w komentarzu – Krzyś pod art. – Walka z c-19. Odciążą służbę zdrowia?)
        Pusta celebrytka bez klasy Panią pozdrawia!

        Odpowiedz
        • Współczuję Pani, jakie to Pani życie musi być ubogie jak niedzielę Pani zamiast z rodziną spędza przed komputerem, Ja nie otwieram polecanych przez Panią fejkowych linków, sama szukam wiedzy. Wystarczy mi to co Pani prezentowała na początku pandemii promując książkę niejakiego Safuty, to dało mi niezły obraz Pani “wiedzy”. Proszę nie silić się na odpowiedź, to bezsensu, nie jest mnie Pani w stanie przekonać do swoich racji. Uważam, że przez swoją pychę bardzo Pani szkodzi ludziom.

          Odpowiedz
        • Działania niepożądane po amantadynie

          Bardzo często lub często: sinica marmurkowata, niekiedy z towarzyszącymi obrzękami podudzi i kostek.

          Często: zawroty głowy, zaburzenia snu, pobudzenie psychoruchowe, egzogenne psychozy paranoidalne z towarzyszącymi omamami wzrokowymi, zatrzymanie moczu u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego, nudności, wymioty, zaparcie, suchość w jamie ustnej, niedociśnienie ortostatyczne, lęk, nadmierna poprawa nastroju, uczucie pustki w głowie, letarg, omamy, koszmary nocne, zmniejszenie koncentracji, nerwowość, depresja, bezsenność, uczucie pustki w głowie, ból głowy, ataksja, niewyraźna mowa, zaburzenia widzenia, kołatanie serca, bóle mięśni, obfite pocenie

          Niezbyt często: niewyraźne widzenie, drżenie, dyskineza, drgawki, objawy przypominające złośliwy zespół neuroleptyczny

          Rzadko: uszkodzenie rogówki np. punkcikowate podnabłonkowe zmętnienia rogówki mogące mieć związek z powierzchniowym punkcikowatym zapaleniem rogówki, obrzękiem nabłonka rogówki i znacznie zmniejszoną ostrością widzenia, biegunka, rumień, zatrzymanie moczu, nietrzymanie moczu.

          Bardzo rzadko: napady padaczkowe (występują zazwyczaj po przekroczeniu zalecanych dawek), mioklonie, objawowe neuropatie obwodowe, zaburzenia rytmu serca (takie jak: częstoskurcz komorowy, migotanie komór, torsade de pointes oraz wydłużenie odstępu QT), niewydolność serca, nadwrażliwość na światło, okresowa i przemijająca utrata wzroku, leukocytopenia, małopłytkowość, odwracalne zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

          Z nieznaną częstością: skłonność do patologicznego hazardu, zwiększone libido, hiperseksualność, kompulsywne wydawanie pieniędzy lub kupowanie, przejadanie się i kompulsywne objadanie się, obrzęk rogówki (ustępujący po przerwaniu leczenia), majaczenie, stan hipomaniakalny i mania, hipotermia.

          PrzedawkowanieObjawami przedawkowania są: zaburzenia nerwowo-mięśniowe, objawy ostrej psychozy, nadreaktywność, niepokój ruchowy, drgawki, objawy pozapiramidowe, majaczenia, halucynacje, hiperwentylacja, obrzęk płuc, niewydolność oddechowa, niemiarowość rytmu serca, nudności, wymioty, suchość w ustach, zaburzenia czynności nerek. Brak swoistego antidotum, można zastosować płukanie żołądka lub prowokację wymiotów, podanie węgla aktywowanego lub osmotycznych środków przeczyszczających, nasilenie diurezy lub diurezę wymuszoną (wydalaniu sprzyja zakwaszenie moczu) oraz leczenie objawowe; hemodializa nie jest skuteczna

          Odpowiedz
          • Pani Mario! Amantadyna w parę dni całkowicie wypłukuje się z organizmu! “U części pacjentów zdarza się, że Viregyt K powoduje skutki uboczne. Często takie dolegliwości mają łagodny przebieg i ustępują samoistnie po upływie kilku dni. ” To, czym Pani zasypała swój komentarz, kopiując ulotkę, pewnie w jakiejś mikro skali może zachodzić w trakcie nieodpowiedniego stosowania, wtedy gdy amantadyna krąży w organizmie, albo gdy są medyczne przeciwwskazania do jej stosowania!!! Dlatego lek. specj. – pulmonolog i pediatra Włodzimierz Bodnar z Przemyśla rozpowszechnił sprawdzony przez siebie (ok. 3000 wyleczonych) i na sobie – program leczenia przeznaczony dla lekarzy, których zaprasza do swojej kliniki na bezpłatne szkolenia (zapewniając nawet zakwaterowanie)!
            Kilkudziesięcioletni czas obserwacji skutków działania i interakcji amantadyny z innymi lekami, na bardzo dużej liczbie pacjentów, głównie starszych, chorych neurologicznie, a także przy podawaniu jej dzieciom (p. Horban jeszcze parę lat temu był – ZA!!), a także wyniki obecnie przeprowadzonych badań, pozwalają na wniosek, że amantadyna jest bezpiecznym lekiem, bardzo skutecznie powstrzymującym replikację wirusów, o szczególnie rewelacyjnych skutkach dla leczenia covidowej infekcji – jeśli zostanie zastosowana w pierwszych dniach choroby!!! Może Pani zrobi wywiad wśród rodziny i znajomych, to będzie Pani zszokowana liczbą osób, które ją skutecznie i bezpiecznie zażywały!
            Pusta i bez klasy serdecznie pozdrawia!

            Odpowiedz
    • A jednak, udało się Panią Helenę wywołać. Celowo nie piszę Im.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.