Rada Miejska w Lublińcu przyjęła uchwałę w sprawie stawek PODATKU od nieruchomości na 2023 rok

Rada Miejska w Lublińcu przyjęła uchwałę w sprawie stawek PODATKU od nieruchomości na 2023 rok

W czwartek 17 listopada Rada Miejska w Lublińcu przyjęła Uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości na 2023 rok. W porównaniu do roku 2022, od 1 stycznia nastąpi wzrost niektórych kwot.

W najważniejszych obszarach, a więc w zakresie podatku od gruntów i budynków, od nowego roku podwyżka obejmie stawki za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Stawka od 1m2 powierzchni wynosić będzie 0,84 zł. Dotychczas, zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej nr 469/XL/2021 przyjętą 18 listopada 2021 roku, było to 0,75 zł.

Jeśli chodzi o podatek od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz budynków mieszkalnych lub ich części,
zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – od 1m2 powierzchni użytkowej – stawka sięgnie 24,00 zł. W tym roku stawka wynosi 22,00 zł.

Wysokość podatku od budynków mieszkalnych (za 1m2 powierzchni użytkowej) utrzymana zostanie na poziomie 0,65 złotych.

Głosowanie w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2023 rok poprzedziła obszerna, bo ponad godzinna dyskusja, która dostępna jest TUTAJ [od 33 min. 45 sek.]

Wszystkie stawki obowiązujące: TUTAJ

Wszystkie stawki na 2023 roku: TUTAJ

Podatek od środków transportowych na 2023 rok: TUTAJ

  1. Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, wzrost kosztów dla prowadzonej działalności odbija sie zawsze na konsumentach, pozorny brak podwyżki spowoduje że i tak mieszkańcy będą płacili relatywnie więcej za usługi/produkty. Niewielka groszowa podwyżka dla mieszkańców nie byłaby dotkliwa a pozwoliła na dalszy rozwój miasta i komfort budżetowy przy realizacj nowych inwestycji.

    Odpowiedz
  2. brawo, podnoszą stawki dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, a później się ludzie dziwią, że ceny w sklepach rosną….

    Odpowiedz
  3. Róbcie tak dalej wykończycie wszystkich

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.