Radni Iwona Janic i Adam Richter blisko wywalczenia monitoringu na obiektach sportowych przy ul. Droniowickiej

Radni Iwona Janic i Adam Richter blisko wywalczenia monitoringu na obiektach sportowych przy ul. Droniowickiej

Teren sportowo-rekreacyjny położony przy Zalewie Droniowickim w Lublińcu to jedno z najbardziej funkcjonalnych i urozmaiconych miejsc dla mieszkańcom w każdym wieku – wiąże ono rozległy plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, siłownię zewnętrzną i SkatePark. Wszystkie te obiekty sąsiadują z zalewem, stanowiącym dobrą enklawę m.in. dla miłośników wędkowania. 

Niestety, kompleks stanowi również “dobrą miejscówkę” dla tych, którzy lubują się raczej w… zakłócaniu ciszy nocnej. Interwencję w tej sprawie podjęli radni klubu “Z Burmistrzem dla Lublińca” – Iwona Janic oraz Adam Richter.

W imieniu zarówno naszym, jak i mieszkańców zwracamy się z prośbą o zatrudnienie animatora, opiekuna obiektu sportowo-rekreacyjnego położonego przy Zalewie Droniowickim, przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu w okresie od maja do 15 września bieżącego roku. Prosimy również o zamontowanie monitoringu w tym miejscu a także o częstsze kontrolę Straży Miejskiej i Policji. Swoją prośbę motywujemy tym, że z tego miejsca korzysta bardzo dużo osób w różnym wieku, dlatego obiekt ten wymaga opieki oraz zapewnienia bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i mienia – czytamy w interpelacji złożonej przez Iwonę Janic i Adama Richtera.

W odpowiedzi na pismo, wiceburmistrz Lublińca, Anna Jonczyk – Drzymała potwierdziła, że Miasto postanowiło uruchomić zajęcia sportowo-rekreacyjne na obiekcie wymienionym przez radnych – Aktualnie Wydział Merytoryczny Urzędu Miejskiego analizuje możliwość montażu kamer obejmujących kompleks sportowo-rekreacyjny przy ulicy Dronowickiej. Jeżeli możliwości techniczne pozwolą, to kamery zostaną zamontowane i podpięte do systemu monitoringu miejskiego obsługiwanego przez Straż Miejską w Lublińcu – zapowiedziała zastępca Burmistrza.

Pełna treść korespondencji poniżej. Do tematu powrócimy.

Czytaj również:

Obraźliwe napisy i rysunki na terenie Lublińca. Policja szuka wandala. [ZDJĘCIA]

Radny Jan Springwald interweniuje. Czy w Lublińcu będzie bezpieczniej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.