Reprezentacja OSP Tanina i OSP Lisów wystąpiła w ekstremalnych zawodach strażackich. Wielki sukces Damiana Łebka!

Reprezentacja OSP Tanina i OSP Lisów wystąpiła w ekstremalnych zawodach strażackich. Wielki sukces Damiana Łebka!

W minioną sobotę drużyna połączonych sił Ochotniczej Straży Pożarnej w Taninie i OSP w Lisowie wystąpiła w zawodach Toughest Firefighter, polegających na pokonywaniu trudnego i wieloelementowego toru przeszkód w pełnym, strażackim rynsztunku.

Impreza odbyła się w Płocku. 

Strażacy rywalizowali ze sobą w konkurencjach pożarniczych, ratowniczych i gaśniczych, w pełnym umundurowaniu oraz w maskach powietrznych. Wśród zadań, które musieli wykonać, znalazły się m.in.: przeciąganie manekina o wadze około 80 kg na odległość 30 metrów, przeciąganie napełnionej wodą linii gaśniczej, wniesienie węży strażackich o wadze około 20 kg na szczyt wieży czy wciągnięcie przy użyciu liny ciężkiego pakietu węży zwiniętych w krąg.

Reprezentacja obu jednostek wystąpiła w składzie: Damian Łebek – startujący indywidualnie, a także w duetach z: Magdaleną Ferenc, reprezentującą OSP Wozławki – położoną w woj. warmińsko-mazurskim jednostkę partnerską OSP Tanina oraz z bratem Adamem Łebkiem – startującym również samodzielnie. Kolejni zawodnicy to prezes OSP Tanina Radosław Sęk oraz Radosław Wójcik z OSP Lisów – obaj biorący udział w konkurencji indywidualnej.

Miło nam poinformować, że Damian Łebek – najbardziej utytułowany zawodnik w powiecie lublinieckim – sięgnął po olbrzymi sukces, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji strażaków ochotników, pokonując tor w czasie 1:53 min. W ten sposób poprawił ubiegłoroczny wynik, który w Płocku dał mu miejsce trzecie.

W duecie z Adamem, pod nazwą Kadimex Team, Damian sięgnął po miejsce jedenaste.

Co ciekawe, Damian Łebek oraz Magdalena Ferenc, jako pierwsi na świecie, skorzystali z dedykowanych latarek hełmowych, wyprodukowanych przez chorwacką firmę Pab Akrapović, współpracującą z OSP Tanina. W trakcie przygotowań do imprezy zawodnicy mogli liczyć na wsparcie firmy Kadimex oraz wójta Gminy Herby, Iwony Burek.

Wielki wkład w rozwój zawodników mają także Poseł Ziemi Lublinieckiej, Andrzej Gawron oraz Komendant Powiatowy PSP Lubliniec, Janusz Bula. Za to wsparcie bardzo dziękujemy – powiedział prezes OSP Tanina Radosław Sęk po zakończonych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.