Robi niezwykłe wrażenie! Zobacz projekt platformy widokowej na Coglowej Górze w Woźnikach

Robi niezwykłe wrażenie! Zobacz projekt platformy widokowej na Coglowej Górze w Woźnikach

Na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Woźnikach opublikowano wstępną koncepcję platformy widokowej na Coglowej Górze – Konstrukcja wybudowana zostanie w oparciu o wyniki pierwszego Budżetu Obywatelskiego Gminy Woźniki – przypominają władze samorządu.

Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Miejskiego – Góra Coglowa położona w Woźnikach, ma potencjał bycia jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych gminy. Z tego miejsca rozpościera się widok na ogromne połacie Lasów Tarnogórsko-Lublinieckich, Garb Tarnogórski i pobliskie miejscowości. Widać stąd kościoły w Woźnikach, Lubszy, Cynkownie, Koziegłowach, Żyglinku, Sączowie, a przy pomocy lornetki – także Bazylikę Piekarską.

Dostrzec stamtąd można góry Sokole i Jasną Górę.

W różnych porach roku możliwe jest obserwowanie zmieniających się pól i łąk oraz spektakularne wschody i zachody słońca – czytamy w uzasadnieniu do wniosku złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego, który – zdobywając 635 głosów – został wybrany do realizacji w 2020 roku.

Platforma ułatwi odwiedzającym dostęp do podziwiania panoramy, gdyż obecnie nie wszyscy mogą wejść na istniejącą wieżę. Projekt jest rozwojowy, w przyszłości na platformie można zamontować płyty z opisami i zdjęciami miejsc widocznych w danym kierunku oraz roślinności występującej na Górze Coglowej – zapowiadają władze Gminy Woźniki.

na podstawie / zdjęcia: wozniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.