Rurociąg Boronów – Trzebinia. Trwa budowa ważnych obiektów, które wzmocnią bezpieczeństwo

Rurociąg Boronów – Trzebinia. Trwa budowa ważnych obiektów, które wzmocnią bezpieczeństwo

Na trasie rurociągu Boronów-Trzebinia trwają prace związane z budową Liniowych Stacji Zasuw (LSZ), ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. LSZ są zlokalizowane przed istotnymi elementami krzyżującej się infrastruktury np. liniami kolejowymi. Łącznie, na całej długości magistrali, powstanie dziewięć tego typu obiektów.

Planowane zakończenie budowy rurociągu ma nastąpić jeszcze w 2022 roku.

Transport produktów ropopochodnych za pośrednictwem rurociągu jest uznawany za znacznie bezpieczniejszy niż transport cysternami samochodowymi czy kolejowymi. Jednym z elementów, które wpływają na bezpieczeństwo korzystania z rurociągów, są właśnie Liniowe Stacje Zasuw, których zadaniem jest umożliwienie szczelnego zamknięcia odcinka rurociągu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Każda tego typu infrastruktura wyposażona jest w odpowiednie instalacje i obiekty towarzyszące, a dostęp do niej umożliwia droga dojazdowa przeznaczona wyłącznie dla odpowiednich służb.

Rurociąg przesyłowy Boronów – Trzebinia obejmuje teren 11 miast i gmin, położonych na obszarze województw śląskiego i małopolskiego. W powiecie lublinieckim to gminy Boronów i Woźniki. Inwestycja stanowi 97-kilometrowe przedłużenie istniejącego rurociągu produktowego relacji Płock – Koluszki – Boronów do Terminala Paliw w Trzebini [więcej: TUTAJ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.