To bardzo ważna informacja dla pasażerów korzystających z połączeń Kolei Śląskich. Przewoźnik zachęca klientów do składania sugestii oraz propozycji dotyczących rocznego rozkładu jazdy 2021/2022.
– To opinie i głos naszych pasażerów od zawsze były i nadal są dla nas najważniejsze. Wierzymy, że wspólnie z nimi przygotujemy najbardziej optymalny rozkład jazdy – czytamy na oficjalnej stronie KS, obsługujących również mieszkańców powiatu lublinieckiego.
– Siatka połączeń kolejowych na terenie województwa śląskiego każdorazowo budowana jest od podstaw. Specjaliści przygotowujący nowy rozkład jazdy muszą zarówno brać pod uwagę połączenia przewoźników mających wyższy priorytet na szlakach, jak i dostosować się do obecnie dostępnej infrastruktury kolejowej na poszczególnych odcinkach. Wieloaspektowość tego procesu wymaga rozpoczęcia prac już w kwietniu, aby finalny roczny rozkład jazdy mógł wejść w życie w grudniu – tłumaczy przewoźnik.
Blisko 400 pociągów uruchamianych w ciągu doby z jednej strony stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Śląska, a z drugiej jest również wielowymiarowym wyzwaniem dla ekspertów spółki przygotowujących liniowy rozkład jazdy. Jego budowa jest bowiem niezwykle skomplikowanym procesem, który wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, często niezależnych od lokalnego przewoźnika.
Koleje Śląskie obsługują 16 linii, dając pasażerom możliwość dotarcia w szybki, bezpieczny i komfortowy sposób do najbardziej odległych zakątków regionu.
Sugestie i propozycje dotyczące nowego rozkładu jazdy pasażerowie mogą kierować na specjalnie wygenerowany adres e-mail: rozkladjazdy@kolejeslaskie.com – z takiej możliwości będzie można skorzystać do 30 czerwca 2021 roku.
Ludzie piszcie swoje sugestie ,one są brane pod uwagę przy tworzeniu rozkładu przez obecną władzę 😉
A która władza zlikwidowała pociąg którym się dało dojechać na godz. 6:00 do Lublińca? Do której władzy ludzie tyle lat pisali o oddanie tego pociągu i po godz. 14:00 i nikt nie wziął pod uwagę tego. Teraz mamy wierzyć że będzie inaczej? Tak trudno władzom się domyślić na jakie godziny ludzie potrzebują dojazdu do roboty?