Ruszył przetarg na przebudowę trzech ulic w Lublińcu. Inwestycja uzależniona od rządowego funduszu?

Ruszył przetarg na przebudowę trzech ulic w Lublińcu. Inwestycja uzależniona od rządowego funduszu?

28 lutego zakończy się procedura składania ofert w ramach przetargu na przebudowę trzech dróg gminnych zlokalizowanych w zachodniej części Lublińca – ulicy Kardynała Hlonda, ulicy Ks. Cebuli oraz ulicy Górniczej – wraz z przebudową i rozbudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz budową oświetlenia.

W ogłoszeniu o przetargu, opublikowanym na stronach Urzędu Miejskiego znalazł się jednak zapis informujący o tym, że miasto: “przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną przyznane” [punkt 6.7 – TUTAJ]

Z informacji, które uzyskaliśmy w Wydziale Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego wynika zatem, że wszystko uzależnione będzie od dofinansowania zewnętrznego. Przypomnijmy, że przebudowa ulic Hlonda, Cebuli i Górniczej nie znalazła się na, ogłoszonej w kwietniu 2021 roku, liście zadań zgłoszonych do dofinansowania z Funduszu Rozwoju Dróg. Tym razem Miasto znów liczy na przyznanie środków z rządowego programu.

*     *     *

Jeśli chodzi o część drogową planowanej inwestycji, przebudowa nawierzchni ul. Ks. Cebuli ma objąć długość 497,60 m. Ujęto tutaj nową, asfaltową nawierzchnię samej ulicy o powierzchni 2937,79 m2 i nawierzchnię zjazdów z kostki betonowej o łącznej powierzchni 339,34 m2.

Remont ulicy Kard. Hlonda planowany jest na długości 495,99 metrów (nawierzchnia ulicy z betonu asfaltowego – 3072,54 m2, natomiast nawierzchnia zjazdów z kostki betonowej – 319,69 m2).

Z kolei przebudowa ulicy Górniczej wytyczona została na długości 187,50 m (nawierzchnia ulicy z betonu asfaltowego – 699,25 m2, a nawierzchnia zjazdów z kostki betonowej – 64,14 m2)

Część elektryczna i oświetlenie zawiera montaż 31 sztuk siedmiometrowych słupów oświetleniowych z oprawami LED’owymi o łącznej długość sieci kablowej sięgającej 1 353 metrów.

W zależności od obecnych warunków, na ulicach Hlonda i Cebuli zaplanowano budowę lub wymianę sieci kanalizacji deszczowej, wodociągowej i sanitarnej lub montaż sięgaczy do istniejących sieci.

źr. google maps

Zdjęcie: archiwum

  1. Ciekawe kiedy miasto zdecyduje się na remont czy nawet przebudowę ulicy Cyrana i spokojnej. Ich stan wola o pomstę do nieba.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.