Ruszyła modernizacja sterylizatorni w SP ZOZ Lubliniec. Pomógł powiat. Pomógł rządowy fundusz

Ruszyła modernizacja sterylizatorni w SP ZOZ Lubliniec. Pomógł powiat. Pomógł rządowy fundusz

Umowę na dostawę specjalistycznego sprzętu oraz dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb centralnej sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu podpisali: dyrektor tej placówki Włodzimierz Charchuła oraz Leon Pławecki – właściciel firmy Znamed, której oferta okazałą się najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym.

Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na kierownictwo szpitala obowiązek zorganizowania pomieszczenia i technologii umożliwiającej dezynfekcję i sterylizację narzędzi chirurgicznych, bielizny operacyjnej oraz materiałów opatrunkowych;

Dlatego niezbędne jest w placówce wyodrębnienie centralnej sterylizatorni z podziałem pomieszczenia na strefy wyrobów skażonych, czystych i jałowych, z przejściami zabezpieczonymi śluzą oraz określonym wyposażeniem do dezynfekcji sprzętu – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Lublińcu.

Inwestycja będzie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 450 840 zł, a także dzięki pomocy finansowej udzielonej szpitalowi przez Powiat Lubliniecki w kwocie 206 710 zł. Prace rozpoczęły się 10 stycznia i potrwają 5 miesięcy [za: lubliniec.starostwo.gov.pl]

  1. To świetnie że w szpitalu będzie nowa, nowoczesna sterylizatornia. Ale w powiecie są również inne bardzo ważne problemy dotyczące powiatowej służby zdrowia. Czy obowiązujące w Polsce przepisy nie nakładają przypadkiem na władze powiatu obowiązku zapewnienia specjalistycznej opieki zdrowotnej? Mylę się? Jak to jest Panie Redaktorze, Panie Radny powiatu lublinieckiego? Jak dlugo jeszcze, za wydawałoby się podstawowe wizyty u okulisty będziemy płacić w prywatnych gabinetach lub jeździć do innych miast? Czy jest w Polsce jeszcze jakiś inny powiat tak “dbający ” o swoich mieszkańców? Acha okulista to nie jedyny brak w naszym powiecie. Może lublinieckipl. poświęciłby temu tematowi trochę czasu i uwagi? Proszę mi wierzyć że ten temat zainteresuje wielu, nie tylko mających problemy ze wzrokiem, osób starszych ale i rodziców dzieci z różnymi schorzeniami.

    Odpowiedz
  2. Pana Wernera bardziej interesują znaki drogowe i władze miasta, niż zdrowie mieszkańców powiatu. Co tam służba zdrowia. Ważniejszy radar i światła. Można się w telewizji pokazać. I przy okazji wrzucić kamyczek do ogródka burmistrza.

    Odpowiedz
  3. Czy w naszym powiecie jest okulista z NFZ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.