“Sala Tradycji” w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu udostępniona do zwiedzania! Znamy pierwszy termin

“Sala Tradycji” w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu udostępniona do zwiedzania! Znamy pierwszy termin

Od najbliższego wtorku 7 czerwca 2022 “Sala Tradycji” zaaranżowana w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Sokoła 13 w Lublińcu zostanie udostępniona do zwiedzania.

Strażacy zapraszają mieszkańców, uczniów i nauczycieli szkół, przedstawicieli instytucji, a także organizacje pozarządowe. 

“Sala Tradycji”, oficjalnie otwarta w dniu 7 maja w trakcie uroczystości z okazji 140-lecia powołania Jednostki, to efekt wielomiesięcznych starań druhów zrzeszonych w lublinieckiej OSP. Zgromadzono w niej oryginalne eksponaty związane z bogatą przeszłością Straży – Jednym z celów powstania tego obiektu jest utrwalanie pamięci historycznej oraz dorobku wielu strażackich pokoleń – podkreślają członkowie OSP.

Sala będzie udostępniana raz w tygodniu, w różne dni i w różnych godzinach. O terminach otwarcia sali druhowie informować będą z kilkudniowym wyprzedzeniem na facebook’owym profilu OSP: TUTAJ

Do dyspozycji zainteresowanych będzie również adres mailowy: osplubliniec@wp.pl oraz numer telefonu: 730 366 752.

Druhowie na bieżąco rozwijać będą dotychczasową kolekcję, licząc na współpracę i wsparcie ze strony tych osób, które być może posiadają w swoich domach przedmioty związane z przeszłością Jednostki.   

Czytaj również:

Sławomir Drumowicz – Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych, zwiedził Salę Tradycji OSP Lubliniec

140 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu. Uroczystości z wielkim rozmachem! [ZDJĘCIA / FILM]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.