Ścieżka rowerowa Kochanowice – Lisów? Jest dofinansowanie z Polskiego Ładu. Ruszył przetarg

Ścieżka rowerowa Kochanowice – Lisów? Jest dofinansowanie z Polskiego Ładu. Ruszył przetarg

Urząd Gminy Kochanowice ogłosił przetarg na wykonanie ścieżki rowerowej, która ma połączyć Kochanowice z Lisowem w gminie Herby.

Na potrzebę realizacji tej inwestycji niejednokrotnie wskazywali okoliczni mieszkańcy, m.in. w komentarzach zamieszczanych na naszym profilu w portalu Facebook. 

Internauci podkreślali, że budowa brakującego odcinka wzdłuż drogi krajowej nr 46 stanowiłaby niezbędne uzupełnienie dla istniejących już dróg rowerowych wybudowanych pomiędzy Herbami a Lisowem oraz w zabudowanym obszarze Kochanowic.

Wszystko zależy od wyniku postępowania przetargowego

Termin składania ofert upływa w dniu 23 maja br. Gmina otrzymała zastrzyk finansowy w postaci dofinansowania przyznanego w ramach Rządowego Programu “Polski Ład” – to kwota 4 275 000 złotych. Planowane zamówienie ma zostać zrealizowane w systemie zaprojektuj – wybuduj w terminie do 450 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą (sierpień, wrzesień 2023).

Jeśli uda się uzyskać korzystną ofertę i rozpocząć prace, długość asfaltowej ścieżki Kochanowice – Lisów wyniesie 2 360 metrów. Inwestycja obejmie również budowę poboczy po obu stronach ścieżki, elementów odwadniających – rowy, drenaże, przepusty – a także oznakowania drogowego czy oświetlenia przejść dla pieszych i rowerzystów, które pojawią się na trasie.

Kolejnym rozwiązaniem będzie budowa Miejsca Obsługi Rowerzystów, m.in. z wiatą, małą infrastrukturą oraz stałym urządzeniem wyposażonym w narzędzia do naprawy jednośladów.

Planowana budowa ścieżki uzyskała pozytywną opinię Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

“Inwestycja w zakresie drogowym poprawi przede wszystkim komunikację pieszą i rowerową na terenie gminy Kochanowice oraz zachęci do korzystania z różnych form transportu (hulajnogi, rolki i inne), a mieszkańcom umożliwi bezpieczną podróż na rowerach, poprawiając tym samym komfort użytkowników drogi DK 46 poruszających się w pojazdach” – czytamy w materiałach przetargowych.

LINK do materiałów przetargowych: TUTAJ

Źródło: BiP UM Kochanowice

Zdjęcie: BiP UG Kochanowice

Czytaj również [maj 2019]

Kładka rowerowa w Herbach zainstalowana. Efekt końcowy robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.