Sędziowie z KS Lubliniec tym razem w roli zawodników. Wielki sukces w 29. Mistrzostwach Śląska!

Sędziowie z KS Lubliniec tym razem w roli zawodników. Wielki sukces w 29. Mistrzostwach Śląska!

W minioną sobotę, w Centrum Sportowym Football-on w Rudzie Śląskiej, rozegrano 29. Mistrzostwa Śląska Sędziów im. Edwarda Konopki. W turnieju wystąpiło 12 drużyn – wśród nich arbitrzy z Kolegium Sędziów w Lublińcu.

To dla nas gigantyczny wyczyn, ponieważ podstawowym celem wizyty w Rudzie Śląskiej była dla nas jedynie dobra zabawa z piłką przy nodze – podkreślił zaskoczony Artur Makles, przewodniczący Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu.

W rozlosowanej grupie pierwszej rywalizowały zespoły ze Skoczowa, Bielska-Białej, Częstochowy, Zabrza, Rybnika i Żywica. Natomiast w drugiej grupie zagrali sędziowie reprezentujący Racibórz, Lubliniec, Katowice, Sosnowiec, Bytom i Tychy.

Już pierwszy mecz z udziałem arbitrów z KS Lubliniec udowodnił, że “dobra zabawa” może pójść w parze z dobrymi wynikami i awansem do fazy pucharowej – pokonali oni 4:2 ekipę z Raciborza, która broniła tytułu Mistrzów Śląska wywalczonego w poprzedniej edycji.

W kolejnych starciach nasi arbitrzy: pokonali 2:0 kolegów z Bytomia oraz 3:0 sędziów z Sosnowca. Dopiero w czwartej potyczce zanotowali porażkę 1:2 z KS Tychy, a następnie bezbramkowy remis z KS Katowice.

W końcowym rozrachunku, w swojej grupie Kolegium Sędziowskie Lubliniec uplasowało się na miejscu drugim, ustępując tylko piłkarzom z Raciborza – dało to awans do rundy pucharowej. W półfinale nasi sędziowie pokonali KS Częstochowa 4:3. W wielkim finale ponownie trafili na KS Racibórz – po remisie 1:1 o wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się sędziowie z Raciborza (4:3).

Arbitrzy z lublinieckiego Kolegium wrócili do domu ze srebrnymi medalami. Warto przy tym wskazać na osiągnięcia indywidualne: najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Pilarski, natomiast… zaszczytne wyróżnienie dla najstarszego zawodnika trafiło do Adama Wąsali.

W meczu o trzecie miejsce Częstochowa pokonała Rybnik 4:2.

KS Lubliniec: Sidrow Konrad, Wąsala Adam (bramkarze), Bryś Piotr, Knop Krzysztof (kapitan), Gawin Artur, Nowiński Marek, Pilarski Kamil, Łupierz Mateusz, Sklorz Gerhard, Matyja Tomasz. Panek Dominik (trener) Gazda Jarosław (kierownik), Makles Artur (przewodniczący KS), Mateusz Zakrzewski (obsługa techniczna).

Zobacz serię rzutów karnych z udziałem KS Lubliniec [źr. Lokalna Piłka, Youtube]

Wyniki, na podstawie: lokalnapilka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.