Sieraków Śląski: Gospodynie przejęły władzę!

Sieraków Śląski: Gospodynie przejęły władzę!

We wtorek, w siedzibie OSP Sieraków Śląski, odbyło się spotkanie organizacyjne związane z nową inicjatywą mieszkańców tej miejscowości. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w grudniu powstanie tutaj Koło Gospodyń Wiejskich! Determinacji nie brakuje. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób – więcej niż na tradycyjnych Zebraniach Sołeckich.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli Krzysztof Strzoda oraz Irena Ziaja – członkowie Rady Sołeckiej w Sierakowie Śląskim – Głównym bodźcem do podjęcia próby założenia koła jest dla nas nowa Ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich z 9 listopada tego roku – powiedział K. Strzoda – Przepisy mają ułatwić zakładanie i rejestrację zrzeszeń oraz umożliwić dotacje do późniejszych działań podejmowanych przez członkinie KGW – podkreślał w trakcie zebrania.

Zanim Sierakowianki wdrożą swoje pomysły i rozpoczną pracę na rzecz sołectwa, będą jednak musiały pokonać procedury urzędowe. Już we wtorek powołano komitet założycielski i wypełniano najważniejsze dokumenty. Trafiły one do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – organu prowadzącego Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich. W czasie kolejnego spotkania (11.12. godz. 19:00), odbędą się wybory do Zarządu KGW.

Uczestniczki spotkania nie kryją zadowolenia z pierwszych efektów wtorkowej dyskusji – Mamy nadzieję, że uda się pozałatwiać wszelkie formalności. Zasługujemy na to aby wreszcie zjednoczyć się w solidnej organizacji i kreować urozmaiconą aktywność w sołectwie Sieraków – komentują gospodynie – Zachęcamy wszystkie mieszkanki naszej wsi aby dołączyły do nas, ponieważ Koło Gospodyń Wiejskich to również ogromna szansa na wzmocnienie roli kobiet w rozwoju lokalnego środowiska – mówią panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.