Skandal na spotkaniu Łukasza Mikulskiego z mieszkańcami Lublińca!

Skandal na spotkaniu Łukasza Mikulskiego z mieszkańcami Lublińca!

Do zaskakującej sytuacji doszło w czwartek, w trakcie wyborczego spotkania kandydata na Burmistrza Lublińca, Łukasza Mikulskiego z mieszkańcami dzielnicy Steblów. Podczas dyskusji, na sali nieoczekiwanie pojawił się obecny Burmistrz Edward Maniura, również kandydujący na dotychczasowe stanowisko. Burmistrzowi towarzyszyli ludzie z najbliższego otoczenia. Doszło do emocjonalnej wymiany zdań – Nie mogłem pozwolić na to aby moje spotkanie zamieniło się w ferment, dlatego wezwałem pana Burmistrza na bezpośrednią debatę – zapowiedział Łukasz Mikulski.

Według kandydata Prawa i Sprawiedliwości, wizyta Burmistrza oraz ludzi z jego najbliższego otoczenia, była celową zagrywką, która miała doprowadzić do zakłócenia porządku spotkania z liczną grupą mieszkańców Steblowa – Zadawano mi populistyczne pytania, które miały obnażyć brak mojej wiedzy na temat miasta. Jedna z osób zawyżyła kwotę, za jaką miasto miałoby postawić nowy basen. Teraz ma ona sięgać aż 150 milionów, a nie 50 milionów, jak niejednokrotnie wspominał pan Burmistrz! – mówi Łukasz Mikulski – Pytano mnie, skąd wziąć takie pieniądze, tymczasem można zbudować dobry basen już za 20 milionów. To śmieszne – dodaje.

Według kandydata PiS, Burmistrz Maniura próbował udowodnić mieszkańcom, że miasto nie posiada rażącego deficytu budżetowego – Pan Burmistrz posłużył się jednak statystykami za czerwiec tego roku, a więc z okresu, w którym finanse są jeszcze bardzo elastyczne i nie można jednoznacznie określić, w jakich liczbach budżet zamknie się na koniec roku. Dzisiaj plan budżetowy zakłada deficyt na poziomie ponad 9 milionów złotych – zaznacza Mikulski – To były zwykłe zaczepki, być może spowodowane frustracją po środowym spotkaniu Burmistrza z mieszkańcami. Uczestniczyła w nim garstka Lublińczan – twierdzi kandydat.

Łukasz Mikulski, atakowany przez otoczenie Edwarda Maniury, rzucił Burmistrzowi rękawicę – Postanowiłem uciąć niemiłą wymianę zdań, po pierwsze dlatego, że zależało mi na rzeczowej rozmowie z mieszkańcami, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w zebraniu. Po drugie, uderzenie ze strony kilku podstawionych osób, z przygotowanymi pytaniami, było po prostu nieeleganckie – Mikulski wezwał więc Edwarda Maniurę do starcia w bezpośredniej debacie. Według relacji kandydata, początkowo Burmistrz miał zasłaniać się brakiem czasu i koniecznością ustalenia warunków debaty przez sztaby wyborcze obu pretendentów – Ja nie mam żadnego sztabu. Jestem zwykłym chłopakiem z Lublińca i chcę porozmawiać z Burmistrzem o naszym mieście. Dostosuję się do każdego terminu – mówi Łukasz Mikulski. Ostatecznie Burmistrz Maniura przyjął propozycję kontrkandydata. Niebawem ustalony zostanie termin debaty.

Dochowując dziennikarskiej rzetelności – w sprawie incydentu na lublinieckim Steblowie, zwróciliśmy się również do Burmistrza, choć, jak sugeruje Mikulski, wizyta Edwarda Maniury nie miała charakteru oficjalnego – Pan Burmistrz nie jest zameldowany w Lublińcu, nie może tutaj głosować. Na jego spotkania mało kto przychodzi, może ludzie nie chcą go już słuchać? W taki razie dlaczego przyszedł na moje spotkanie z wyborcami? – dziwił się Łukasz Mikulski. Drogą elektroniczną zapytaliśmy jednak Edwarda Maniurę o wątki poruszone przez Łukasza Mikulskiego w wypowiedzi dla Lublinieckiego.pl:

Czy kandydat PiS słusznie uznał wizytę Burmistrza za prowokację polityczną?

Czy Burmistrz może zapewnić, że mimo jeszcze jednego kwartału, który jest przed nami, rok nie zakończy się deficytem?

Czy Burmistrz podtrzymuje swoją zapowiedź co do udziału w debacie i czy sprecyzowano już termin i miejsce tego spotkania?

Będziemy czekać na odpowiedzi pana Burmistrza i niezwłocznie powrócimy do tematu.

.

Zdjęcia: Gazeta Lubliniecka / Materiały wyborcze “Lubliniec zasługuje na więcej”, Facebook.

 1. Czy autor mógłby wytłumaczyć na czym polegał rzekomy “skandal”? To było zamknięte spotkanie tylko dla zwolenników? Czy skandalem było zadawanie niewygodnych pytań o finansowanie obietnic kandydata? A może napastnicy byli przykładowo pijani i demolowali lokal, a autor z litości pominął tą okoliczność milczeniem? Co to za białoruskie dziennikarstwo???

  Odpowiedz
  • Julian Werner

   Witam Wiesławie.
   W tym wątku cytuję kandydata Mikulskiego, dając równocześnie możliwość odpowiedzi panu Burmistrzowi Maniurze.
   Pozdrawiam.

   Odpowiedz
  • Według tych relacji ….. to był to skandal. Obecny burmistrz przychodzi na spotkanie przedwyborcze z mieszkańcami jego kontrkandydata – TAK SIĘ NIE ROBI !!! Obecny burmistrz próbuje torpedować spotkanie z mieszkańcami , sam nie będąc mieszkańcem tej dzielnicy a nawet miasta – TAK SIĘ NIE ROBI !!! Więc jest to skandal.

   Odpowiedz
 2. Witam, Panie Werner nazwać ową sytuację skandalem to przesada….opanuj się Pan, i myśl co piszesz. Pozdr…

  Odpowiedz
 3. Helena

  Witam!
  Też byłam na spotkaniu. Myślę, że dla każdego obecnego na nim mieszkańca Steblowa z ulicy Wiejskiej zaświtała nadzieja na rozwiązanie trwającej latami ich bardzo trudnej sytuacji (o której jakoś nie miałam pojęcia). Poświęcili swój czas, chcieli zadać kandydatowi – Panu Mikulskiemu pytania o szansę na zmianę, ale trudno było im się przebić przez barierę ataków i pustosłowia obecnie sprawujących władzę w Lublińcu. Bardzo zaimponowała mi postawa pana Łukasza Mikulskiego, który doskonale zapanował nad sytuacją i wytrwale ponawiając propozycję debaty (3 albo 4 razy!) – uzyskał “prawie że” zapewnienie Pana Burmistrza, że przyjął wezwanie. A, prośba – apel Żony pana Łukasza Mikulskiego, kandydatki do Rady Powiatu, do wszystkich obecnych na sali, żeby szukać porozumienia – dla wspólnego dobra, a nie pogłębiać partyjne podziały, ujął mnie szczególnie.

  Odpowiedz
 4. Jakież to typowe PIS-owskie zachowanie, brak merytorycznych argumentów prowadzi od razu do ataków na obecnego Włodarza… Panie Werner…miałem Pana za rzetelnego blogera/dziennikarza, jednak widzę, że prowadzi Pan typową nagonkę w PIS-owskim stylu.

  Odpowiedz
 5. This is an excellent example of what the current mayor and his vp are doing for the city… Just chaos and wasting time and money!

  Odpowiedz
 6. Burmistrz Maniura zdaję się być niekwestionowaną gwiazdą jeśli chodzi o obecność w każdym wydaniu gazety czy gazet wydawanych przez Urząd Miasta Lublińca, czasem dając też szansę brylowania Staroście. Jednak co i jak by nie pisać prawda jest taka, że są to pisma propagandowe. W kraju martwią się pomnikami Ś.P. L. Kaczyńskiego (cześć jego pamięci) a nas Lubliniczan bardziej powinna martwić wszechobecność Burmistrza na każdym medialnym wydarzeniu, który “szczerząc” szeroko uśmiech w kierunku fleszy aparatów zapomina o zwykłych mieszkańcach Lublińca (a w szczególności obrzeży miasta). Wokół “rynku” wszystko błyszczy, ale kawałek drogi od centrum niech odpowiedzą sobie sami mieszkańcy. Basen, wiadukt, solanka itp. rzeczy czekają na realizację a zamiast męża stanu mamy Jana Wincenta Rostowskiego “… pieniędzy nie ma i nie będzie…”. Referendum w sprawie kredytu na basen jest śmieszne ponieważ prawdziwy mąż zaufania jakim powinien być włodarz miasta bierze i nie pyta czy może jeżeli wszyscy tego chcą. Gdzie zaangażowanie w program “mieszkanie+”? W urzędzie nikt nic nie wie gdzie, kiedy i czy wogóle będzie realizowany ten program. Na koniec pytanie – ciekawostka: dlaczego Pan E. Maniura nie kandyduje w Woźnikach skąd bodajże pochodzi?

  Odpowiedz
  • Czymu “cipol” niy kandyduje? Bo ludzie go tu niy lubiom, bo dużo napochoł, Bo to rodzia ze buzkiym, potym jak był posłym to mioł dostymp kaj bydom budować autostrady (był w odpowiednij komisji) i ustawiył znajomych i rodzina kaj i co za grosze kupić, proste., tero mosz odpowieć na swoje pytanie.

   Odpowiedz
 7. Pana burmistrza czas się kończy; nie zrobił nic z tego, co było zaplanowane na ten czas. Nie pamięta czasów, kiedy Lubliniec odwiedzało sporo turystów, przebywających na wczasach w Kokotku, w którym trudno było zdobyć miejsce w campingach lub hotelu. Był jeszcze basen w parku. Teraz nie ma nic. Miasto tętniło życiem latem. Przychodzi łatwo i w Lublińcu nie ma gdzie się ochłodzić…w fontannie, żenada….

  Odpowiedz
 8. Po co wam ten basen! Nie ma żłobków , drogi osiedlowe do remontu, chodniki kurka fix!

  Odpowiedz
 9. Pływanie bardzo dobrze wpływa na rozwój mięśni całego ciała; poprawia stan zdrowia i usprawnienie przemianę materii; poprawia krążenie krwi; wzmacnia szkielet kręgosłupa; poprawia koordynację ciała; zmniejsza ból stawów, mięśni i kręgosłupa. Pływanie może również stanowić formę rehabilitacji.
  Bez basenu pływać się nie da !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.