Skandal w Herbach! Proboszcz tutejszej parafii prowadził… sklep monopolowy. Jest decyzja Biskupa Gliwickiego

Skandal w Herbach! Proboszcz tutejszej parafii prowadził… sklep monopolowy. Jest decyzja Biskupa Gliwickiego

Ksiądz Marek Niewiadomski, od trzech lat proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach, przez ostatnie 13 miesięcy prowadził w Myszkowie sklep monopolowy – o sprawie poinformował portal gminaherby.pl

Według informacji podanej przez “Super Express” – Biskup Gliwicki, po zapoznaniu się z omawianą sprawą oraz po wysłuchaniu wyjaśnień ks. Marka, podjął już decyzję co do dalszej przyszłości duchownego.

Firma proboszcza Marka Niewiadomskiego rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 2020 roku – Została zarejestrowana w Zabrzu, skąd pochodzi Niewiadomski. Dla niepoznaki, wszelkie zmiany we wpisach swojej działalności, Niewiadomski dokonywał w Zawierciu, Myszkowie i Ogrodzieńcu, gdzie zlikwidował swoją działalność – precyzuje portal gminaherby.pl

Po tym jak redakcja wystąpiła za zapytaniem prasowym do proboszcza – Następnego dnia rano Niewiadomski odwiedził jeden z urzędów gminy, by zawiesić swoją działalność (…) W środę powstała nowa firma, która w 24 godziny otrzymała koncesję na sprzedaż alkoholu wystawioną przez Urząd Miasta Myszków i już w czwartek normalnie funkcjonowała pod tym samym adresem, co sklep księdza – Jak donosi portal, firmę zarejestrowano na nazwisko przyjaciółki księdza.

Sprawą zajął się również “Super Express”. W oświadczeniu Diecezji Gliwickiej, ks. Krystian Piechaczek poinformował o podjętych krokach względem kapłana:

“Kodeks Prawa Kanonicznego zakazuje osobom duchownym zajmowania się działalnością handlową (por. kanony 286 i 1392). Biskup Gliwicki nie wyraził zgody na tego typu działalność; nie był również proszony o udzielenie takiego pozwolenia. Jednym z ważniejszych zadań, jakie Kościół wypełnia na rzecz społeczeństwa, jest troska o trzeźwość narodu. Dlatego też czerpanie zysków ze sprzedaży alkoholu przez osoby duchowne stoi w jaskrawej sprzeczności z tym zadaniem.

Biskup Gliwicki, po zapoznaniu się z omawianą sprawą oraz po wysłuchaniu wyjaśnień ks. Marka, postanowił z dniem 24 października br. odwołać go z zajmowanego urzędu administratora parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz o tymczasowym nieprzydzielaniu mu innych funkcji i zadań” – poinformował “Super Express”.

Zdjęcie: parafiaherby.pl

  1. Trzeba strzyc owieczki, póki można.

    Odpowiedz
  2. Ciekawe czy w niedzielę sam stał za ladą…

    Odpowiedz
  3. Zacznijmy od tego, że nigdy nie był proboszczem w Herbach. Zarządzał parafią po odejściu na emeryturę ks.Piotra.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.