Skate Park grozy! W Lublińcu nikt nie jest w stanie zapanować nad hałaśliwą i wulgarną młodzieżą

Skate Park grozy! W Lublińcu nikt nie jest w stanie zapanować nad hałaśliwą i wulgarną młodzieżą

“Piszę po raz kolejny i pytam: kiedy miasto zaprowadzi porządek na terenie przy Zalewie. Cierpliwość nasza już się skończyła. Jak długo jeszcze mamy żyć w tym hałasie i nocnych wrzaskach?” – dopytuje mieszkanka Lublińca korzystając z zakładki “Pytania do Burmistrza” aktualizowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego, zwracając uwagę na zakłócanie porządku publicznego w rejonie lublinieckiego Skate Parku. 

O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie od 2019 roku. Interweniowali mieszkańcy i radni Rady Miejskiej – Iwona Janic oraz Adam Richter. Problemu nie rozwiązał system monitoringu zainstalowany w kwietniu 2022 rok. Jak widać – nikt nie potrafi poradzić sobie do końca z niesforną młodzieżą…   

“Po co miasto zainstalowało tak drogi monitoring? Komu on służy? Bo na pewno nie nam mieszkańcom!” – kontynuuje autorka listu.

“Proszę nie pisać, że mamy dzwonić na policję, bo policja raz przyjedzie a raz nie. Hałas jest codziennie i co noc. Młodzież siedzi w krzakach, na Skate Parku, albo na boisku. Piją alkohol, zakłócają ciszę nocną i spokój. Dlaczego miasto, mając wiedzę o tym co się dzieje pod naszymi oknami, nie reaguje?” – czytamy w dalszej części zagłoszenia.

“Ostatnio petardy (interwencja policji nic nie dała, następnego dnia to samo), szarżowanie samochodami i motorami na parkingu pomiędzy przedszkolem a boiskiem, głośna muzyka. Boisko powinno być zamykane na noc, w ciągu dnia służy grze w piłkę, a w nocy impreza” – kończy mieszkanka.

“Rejon Skateparku i boiska przy ul. Stawowej jest monitorowany przez Straż Miejską i Policję” – odpowiedział Burmistrz Miasta Lublińca, Edward Maniura. “Nie ma innego wyjścia, jak każdorazowo powiadamiać Straż Miejską, a w porze nocnej Policję” – dodał.

Burmistrz przypominał również, że “Aktualny stan prawny określony w art. 51 Kodeksu Wykroczeń wymaga zgłoszenia przez pokrzywdzonego zakłócania spokoju lub innego określonego w tym artykule negatywnego zachowania. Bez formalnego zgłoszenia mogą być podejmowane tylko działania prewencyjne, które nie zawsze odnoszą skutek” – podkreślił Edward Maniura.

Poprzednie teksty:

Obraźliwe napisy i rysunki na terenie Lublińca. Policja szuka wandala. [ZDJĘCIA]

Ponury zaułek w “mieście dobrych emocji”. Młodzież imprezuje na lublinieckim boisku. Mieszkańcy mają dość!

Radni Iwona Janic i Adam Richter blisko wywalczenia monitoringu na obiektach sportowych przy ul. Droniowickiej

Lubliniec: Kamery odstraszą hałaśliwą młodzież? Zmiany na terenie rekreacyjnym przy ul. Droniowickiej

  1. Gdy pisałem iż hałas przeszkadza w centrum a policja nie reaguje w odpowiedzi słyszałem aby się wyprowadzić. Czy inni ludzie mieszkają w centrum obok sketparku czy za wiaduktem? A może wyprowadzić się powinni wszyscy którzy pragną spokoju?

    Odpowiedz
  2. Problemem nie jest skatepark bo to jest obiekt treningowy problemem jest młodzież która przychodzi tam posiedzieć napić się i zapalić to nie jest miejsce do imprez i libacji alkoholowych tylko obiekt do trenowania sportów ekstremalnych zwłaszcza że niektóre te sporty są uznawane jako olimpijskie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.