Sołtysi z gminy Woźniki nie będą pobierać podatków bezpośrednio u mieszkańców. Jest inna propozycja

Sołtysi z gminy Woźniki nie będą pobierać podatków bezpośrednio u mieszkańców. Jest inna propozycja

W związku z trwającym na terytorium naszego kraju stanem epidemii, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i inkasentów, pobór podatków przez sołtysów, przemieszczających się w tym celu m.in. od domu do domu, zostaje na terenie Gminy Woźniki czasowo ograniczony – poinformował w czwartek tutejszy Urząd Miejski.

Samorządowcy dodają, że dokonywanie wpłat odbywać się będzie bezpośrednio na numer konta podany w decyzji podatkowej.

W kwestii regulowania podatków władze gminy zachęcają jednocześnie do wspierania osób starszych – Jeśli w rodzinie, wśród przyjaciół, sąsiadów są osoby, które nie potrafią, bądź nie mają możliwości korzystania z płatności drogą elektroniczną, apelujemy o zaoferowanie im pomocy. Opłaty, podatki czy rachunki płacone przez nich dotąd osobiście na poczcie, w banku czy u sołtysa mogą zostać uregulowane z państwa pomocą – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego.

Według ostatnich danych opublikowanych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Lublińcu – zawierających jeszcze szczegółowe statystyki dla poszczególnych gmin – w gminie Woźniki na dzień 29 października notowano łącznie 140 zakażeń [22 aktywne]. Tyle samo osób przebywało na kwarantannie a 64 w izolacji. Jedna osoba hospitalizowana była w szpitalu zakaźnym, a 104 ozdrowiały. Do dnia 29.10. w gminie Woźniki doszło do 14 zgonów z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID z innymi schorzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.