“Spacer Śladami Powstańców”. MDK Lubliniec zaprasza na terenowy Quest z okazji 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego

“Spacer Śladami Powstańców”. MDK Lubliniec zaprasza na terenowy Quest z okazji 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego

W tym roku obchodzić będziemy 100 rocznicę III Powstania Śląskiego. Włączając się w organizowane obchody, Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował specjalny Quest – grę treningową, którą będzie można zrealizować w dowolnym momencie, w terminie od 29 kwietnia do 31 maja.

Podstawowym elementem zabawy jest wędrówka trasą wyznaczoną na obszarze Lublińca. Wszystkie zadania i wskazówki dotyczące kolejnych punktów przygotowanych na szlaku zamieszczone będą na specjalnie przygotowanej ulotce.

Oczywiście, nie są to proste wskazówki lecz wymagające zagadki, które należy rozwiązać podczas wędrówki. To nieco inna forma zabawy niż organizowana przez nas Gra Miejska, ponieważ nie wymaga ona obecności wolontariuszy na poszczególnych stacjach. Dzięki temu można zrealizować ją w dowolnym czasie – podkreśla Paulina Pielarz z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Organizator sięgnął po Quest aby w atrakcyjny sposób przybliżyć mieszkańcom Lublińca postacie związane z III Powstaniem Śląskim. To będzie kolejna okazja do odkrycia miasta i jego historii, a jednocześnie do pogłębienia wiedzy z zakresu Powstań Śląskich.

Od 29 maja wydrukowane plansze niezbędne do udziału w Queście będą czekać na chętnych w Galerii pod Glinianym Aniołem działającej w budynku Miejskiego Domu Kultury. Materiały udostępnione będą również na stronie www.mdk.lubliniec.pl

To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie organizowane na terenie Lublińca przez tutejszy MDK. W połowie sierpnia 2020 roku zorganizowano “Rodzinną Rowerową Grę Miejską”, w której wzięło udział 30 mieszkańców.

Burmistrz Lublińca pomógł mieszkańcom! Co wydarzyło się w trakcie rowerowej zabawy? [ZDJĘCIA]

Zdjęcie: archiwum [MDK Lubliniec]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.